Geçmeyen Alarjik Yaralar

Aysh

İki ay önce bi anda kusma kaşıntı sırtta şişlıkle başlayan bi alarji donemımız oldu 1 senedir nd kullanıyorduk hep hıc bı problem yaşamadık alarji başlamadan bir ay önce fitmine geçmiştik bir ay yedi kasıntı falan yoktu bi gün içersinde kasıntı kusma sırtta şişlikle aniden başladı alarji için aşı yapıldı şurup kullandık fitminin içeriğine karşı bı alarjı olabilir düşüncesiyle geri nd mamaya döndük ama sırttaki yaralar suan iyce çoğaldı ıkı haftada bir veterinerdeyız ama suan için bi çözüm bulamadık criystalnle temızleyıp madecassol ve bepanthol kremi karıştırıp her gün kullanıyoruz alarji başlamadan önceki nd mama nd yaş mama biofeline vitamin gimcat malt olarak aynı şeylere devam edıyorz suan ve bunlar çok uzun süreçte kullandıgmız ürünlerdi bunlara alarjisinin olmadığına eminim veterinermz toz parfüm oda kokusu gbı şeylerede olabilecegını söyledi onceden yoktu suan nasıl var anlamayarak onlarada cok dıkkat edıyorm alarji başlamadan önce yanına arkadaş sahıplenmistk hırsını biraz ondan çıkarıyor gbı degsık bi psikolojiye girdi önceye nazaran ekstra dikkat edıyorum ama önceden olmayan seylerın suan hiçbirsey degısmemesıne rağmen alarjı yapmasına anlam veremıyorum alarjıyle mücadele eden arkadaslar nası bi yol izlıyor neler yapıyor fikir verırse çok sevinirim yaraların görselini yüklüyorum ayrıca diyelımki herhangi bı gıda kaynaklı oldu varsayarsak vücudundan hemen atılıyorda alarji hemen gecıyormu yoksa vücuttan atılımı için belli bir suremı gerekıyor beni bu konuda aydınlatırsanız

11 CEVAP

Aysh

Teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun çok ıyı bı yön oldu yorumunuz ben alarji oncesıne yonelmıstım virbac suan için en uygunu olucak sanırım yara bakımını nasıl yapıyorsunuz veterineriniz artı bısey onerdımı alarji için bepanthol prebıyotklı olanı kullanıyorz suan madecassolle hıcbı iyileşme yok tuglere yapıştığı için krem çok rahatsız oluyor ıkıncı veteriner üzerini traş etmeyi önerdi hem bakımı daha düzgün yapıp hemde rahatsız etmemesi için ama ben ordakı boşluktan strese gircegını düşünüyorum traş ettırmelımıyım sizce yara cevresını

Sezgek

Ya alerji ne yazık ki çok sıkıntılı bir olay bizde bir yıla yakın savaşıyoruz hiç belli olmuyor ilkmiş gelen mama sonra daha kötü yapıyor falan mesela nd benim kızımda yara yaptı biz şu anda hills kullanıyoruz gayet iyi gidiyor durum inşlh sıkıntı olmaz sizinki çok ciddi boyutlara ulaşmış virbac deri sağlığı için olanı deneyebilirsiniz onun işin çok iyi yorumlar var aroması da çok etken bu arada mesela tavuklu ise başlıklı ya da balıklı ise tavuklu kullanmak da fayda var çöm geçmiş olsun

Sezgek

Biz yaralara hiç. Krem falan kullanmadık günde iki kere cristalin ile siliyordum cristalin gerçekten iyi geliyor ama alerji etkenini kaldırmadığınız sürece yaralar tekrar çıkıyor bize ilk aşamada zrytec tablet de iyi gelmişti kaşınmaya ve yalanmayı azaltıyordu çok ileri durumlarda kortizon da öneriliyor ben yaptırmadım ama sizin gibi durumlarda düşünülebilir açıkçası ama en önemli nokta doğru mamayı bulabilmek ben tıraş ettirmeyin derim hayvan daha da stres olacaktır bence yine de karar sizin inşlh siz de doğru mamayı bulursunuz geçmiş olsun

Aysh

İnsallah çok teşekkür ederim

Anonymus985465

Karaciğer değerlerine baktırdınız mı?

Aysh

Hamlet mama onerısı kan tahlili vs hiçbi onerıde bulunmadı ıkı ayrı veterinerde yara uzerınde duruyorlar bilgim olmadığı için konu açıp bilgısı tecrubesı olanlardan fikir almak istedim bu yüzden karaciğer değerleri alarji konusundamı yol gösteriyor başka bi hastalık belirtısı olabilir dıyemı düşünüyorsun

Sezgek

Karaciğer değerleri için evet hastalık belirtisi olabilir diye arkadaş bakılsın demiş eğer vet hiç bir tahlil vs yapmadan alerji dediyse mutlak bir test yaptırın bence de geçmiş olsun

tahlil ve hipoalerjenik mama zaten söylenmiş ama. insan kremleri yerine yaraları için ürün önereyim ben de. crystalin ve gümüş sulu deniyor galiba spreyleri var polarvet ve patiguard markalarının. yaraların iyileşmesini hızlandıran ürünlermiş. ve hayvanlar için yalanabilir kantaron yağlı balmlar çok işe yarıyor. petipatis satıcısından bakabilirsiniz bu balma da. tabii ki hekime sorarak kullanın nasıl bir yara ve uygun olur mu bilmiyorum ama ben basit yaralarımızı crystalin sıkıp kurulayıp ardından balm sürüp emilene kadar 20 30 dk yalamasına izin vermeyerek geçiriyorum. nd yüksek proteinli bir mama sürekli ve sık kullanmazsanız daha iyi olur hassassa. rotasyonlu daha düşük proteinli hills rc gibi mamalarla beslenirse daha iyi olabilir. yine brit care in de hipoalerjenik mamaları var iyi geliyorsa denenebilir.

Aysh

İlk yaralar beyaz kabuktu sadece bu kremlern sulandırıp daha kötüye götürdüğünü farkettm soyledıginz siteye hemen bakıyorum arkadaşlar kana bakılmasını gerktgni söylemese onu bile dusunemycektm veterınerler içten değil direk yaradan tedavi başlatıyor bilgı sahibi olmadığım içinde süreç uzadı kedıyle alakalı ürünler üreten biyere sordum mantar yarası kullandığınız kremleri hemen bırakın acana pasıfık serisine gecip mantar bagsıklık ve vitamin solısyonlarımızı tavsiye ederiz dediler kafamı karıştırdı bu durum mantar şişlikle kusmayla bir günde ortaya cıkarmı sadece sırt bölgesinde var çünkü ara ara gozlerını kaşıyıp göz cevresı tuglerını yoluyor ama o bölgede açılma döküntü yok suan elimde acana bountıful catch serisi var fakat acana su durumda ağır gelir diye düşünüyorum ıkı veterınerde yanılmış olamaz gbi gelıyor virbac satan veterıner araştırıyorum suanda rc ile ilgılı fikrim yok ama onada bakarım hemen britcarenın somonlusu kanlı isal yapmıştı alarjk olanı nasıl bi etkı yaratır ondan emin degılım diğerlerınden etki alırım ona gerek kalmaz insallah

Sezgek

Hayır mantar anlattığınız gibi olmaz ayrıca acana mantara iyi de gelmez siz farklı bir vete gidip önce tahlil yaptırın bir de özel ışıklar var mantarı ayırt eden onunla bakılmasını isteyin multivitamin takviyesi verebilirsiniz ama şu an asıl olay neden olduğunu bulmak yaraların geçmiş olsun

Aysh

Sezgek çok teşekkür ederim yorumlar için tam dedıgın sekılde ilerlıycem çok saol