Yerden Ekmek Veya Tadı Olan Şeyleri Yemesi-

mostalker

İyi günler ben köpeğim ile 4 aydır dısarı cıkıyorum ılk cıktıgımız zamanlar izmaritleri bile agzına alıyordu sımdı cogu seyi almıyor alsada bırakıyor ama tek sorunumuz sureklı besin tarzı şeylere gidip yemeye calısması onuda ben agzından alıyorum mecburen her defasında kızıyorum 4 aydır hergun kızıyorum düsünün ama bir türlü almasını engelleyemıyorum ılla tasmadan cekıp kızmam gerekıyor yoksa ınatla o yemege gidiyor nasıl engelleyebilirim baska türlü? :)

7 CEVAP

sekersoytolga

Dikenli eğitim tasması nedir arkadaşlar yapmayın gözünüzü seviyim,yutak gırtlak nefes borusu mahvedersiniz. Hayvan canı yandığı için yapma dediğinizi mecburen yapmaz. Bu yememesi gerektiği için yememeyi öğretmez

sekersoytolga

Sırt tasması kullanmanı tavsiye ederim. Köpeğim her bulduğunu yiyiyo dediğin için muhtemelen bi golden veya Labrador diye düşünüyorum. Gerçi farketmez,Sırt tasması kullandığın zaman askı yerinden tutar çekersin. Çekerken ne çok sakin ne çok sinirli bi şekilde hayır de. Böyle yapa yapa zaman alsa da alışır. Bide eğer yavruysa bu sokaktaki şekeri yeme olayı daha fazladır,söylediğimi yaparak ve büyüdükçe alışır ve tasmasından çekmeye gerek kalmadan hayır deyince yapmaması gerektiğini anlar

izzy

Birden deja vu oldum... :)
Benim ki de aynıydı zamanla yabanci maddeleri yemeyi komple kesti ama sokakta yenilir ne varsa yiyor ve engel olamıyorum bende ne kadar dikkat etsem de !!! Dua edelim de zehirli bişeyler olmasin

turkuaz66

benimkide yeni bırakılmış tavuk kakasına bayılıyor hayır demezsem güzel bi şekilde yiyor

Basakes

Bendede var aynı sorun, almaması için ödüllendirmeyi demiyorum birde dikenli eğitim taşmasını ters(sokak köpekleri boynunu parçalamak üzere diye) kullanıyorum. Ters olduğunda zincir eğitim tasmasi gibi olduğundan hayiri anlıyor. Canı yanıyor vs diye tartışılabilir ama büyük ırk olduğu için patisine başkan hariç canını yakan birşey olmuyor. Veteriner bir şeyi yapmasın istediğinde neresinden çekersen en etkili olur diye yönlendirmişti. Küçük yada burnu basık ırksa işe yaramaz ama eğitim tasmasi kullanabilirsin(zincirli olanı)

mostalker

evet çoğu zaman bırakıyor mesela artık tasmasız gezıyorum yerde mama bulsa 2-3 tane yıyor bende hızlı hızlı uzaklasınca cagırıyorum gelıyor hemen mamayı bırakıp ve mesela hayır dıyorum tasmayı kitliyorum gidemiyor gel diyorum gelince afferın dıyıp sevıyorum bende

Onu daha iyi kontrol edebilecehim bir tasmaya gecemlisin