Kedi Horlaması Normal Ki

Kedim bazen uyurken horluyor şhort hair cinsi ile alakalı mı yoksa genel olarak olan bir durum mu normal mi

7 CEVAP

natasha_nk

Merhaba cins kedilerde özellikle söylüyorum yüzleri basık ve küçük burun küçük ağız olduğu için genellikle cins kedilerde gözüküyor . Nefes alma zorluğu vardır yani uyurken horlamasi yada ağzı açık uyuması normaldir .

Balimlilac

Her ne kadar ağzı açık uyuması yada horlaması cinsinden dolayı normal gibi gözüksede uzun vadede sıkıntılı bir durum maalesef.

Aysh

İleri derece nefes darlığı yaratacak bi problem haline gelirse veterınerler burun delıklerını bi tık büyütmek amaçlı ameliyat yapabiliyor kilosuna dikkat etmek gerekıyor bu konuda nekadar kılo alırsa yanaklar okadar burna baskı yapıyor çünkü

KremTheCat

Shorthair demişsiniz ama hangi shorthair? Exotic? British? vs.

Aysh

Kılolu ve burun delıklerı küçükse oluyor genelde

British

Cevaplar için teşekkür ederiz veterinizerimizde şuan için normal olduğunu söyledi