Röntgende Böbreklerin Biraz Büyük Çıkması

Ikonik23

Kedime az önce röntgen çektirdim. Öğürmesi vardı ama kusamıyordu kan tahlili de yaptırdım. Kanda bisey çıkmadı röntgende normal oldugu söylendi ancak böbrekler biraz büyük dediler. N&D mama kullanıyorum. Fazla proteinli onu kullanmayın dediler. Baya araştırıp icerigini çok begendigim için nd kullaniyorum ama fazla proteinli dedi doktor. Ne yapmam gerek mama gercekten fazla proteinli diye ağırmı geliyo icerigi kaliteli başka mama tavsiyeniz varmıdır ve böbrek büyüklüğüyle alakalı bi sorun yaşayan varmı benim gibi cevaplarsaniz cok sevinirim

1 CEVAP

Anonymus985465

Böbreklerde büyüklük normal değil.
Ultrasonda böbrek büyümesi tesbit eden ve kedimin tıbbi üriner mama yemesinin yeterli olacağını söyleyen veterinerden sonra kedimin durumu daha da kötüleşince başka bir veterinere götürdüm. İdrar analizinde çok yoğun struvite kristali ve dolayısıyla enfeksiyon tesbit edildi. İdrarını sağlıklı miktarda yapamadığından +enfeksiyon böbrekte büyümeye yol açmış.
Sizin kedinizin böbreklerinin büyümesinin sebebi bulunmalı.
Tam biyokimya öneriyorum