Karma Aşı Satılmaması (Purevax)

Lilibeth

Öncelikle daha önce de iç dış parazit damlası için sormuştum. Onu 2 hafta önce yaptıktan sonra ilk defa 1.5 yaşındaki bahçede baktığım kediye karma aşı yaptırmak istiyorum. Purevax yan etkisi en az olan aşı gibi duruyor okuduğum kadarıyla. Fakat bulunduğum şehirde o aşıyı satan bi veteriner yok sadece kediyi oraya götürmem gerektiğini söylüyorlar ama bu mümkün değil kedi maalesef yazlıkta. O aşıyı herhangi bi şekilde temin edip şehir dışındaki yazlıkta herhangi bir veterinere vurdurmak mümkün mü? Aşıların satılamadığını söylüyorlar ama felocel veya biofel gibi ağır yan etkili aşıları yaptırmak istemiyorum yazlık bölgesinde de purevax aşısı yok. Bu aşıyı nasıl alabilirim daha önce böyle bi durum başına gelen var mı acaba?

2 CEVAP

natasha_nk

Bunu öğrenci Veteriner hekim olarak yazıyorum . Aşılar kesinlikle verilmiyor. Hicbiryerden temin edemessiniz ama yazliginizdaki veteriner hekimden rica edebilirsiniz aşıyı getirttirebilirler kliniğe nedenleri ile birlikte soylerseniz anlaşmalı olduğu ezca deposundan özellikle o aşıyı rica ederseniz . Yada veterinerinizden reçete isteyin aşı için bulunduğunuz yerdeki veterınere o reçeteyi verebilirsiniz.

Seymaaacaan

Aşıların belli bi ısıda saklanması gerekiyor veterinerler bile buzdolabında saklıyor o yüzden sanmıyorum sattıklarını