Kedim Tuvaletini Yataklara Yapıyor Ne Yapmalıyım ?

MabelMia

Merhaba 👋 1.5 yaşında dişi tuvalet eğitimi olan kedim vardı ikinci bir kediyi sahiplendim 1 ay oldu yeni kedi gelmeden önce ara ara yapsa da kum kabı dışına şimdi sürekli tuvaletini yatağa yapıyor ikinci bir kum kabı aldık yerini değiştirdik ama asla yapmıyor ne yapıcam bilmiyorum

1 CEVAP

Lorelei94

Kumunun seviyesi az olabilir. Kumu doluysa oraya yapmıyor olabilir. Ya da size bir konuda tepki vermek istemiş olabilir bu sekilde tepki veriyordur. Rutininizi bir gözden gecirmelisiniz. Eger bunlardan hic biri yoksa böbreklerinde sorun olabilir veterinere de danışmanizi öneririm. Kumunun dışında bir yere bir kez yaptiktan sonra orayi temizleseniz dahi o kokuyu aldikca oraya yapmaya devam ediyordur. Saf sirkeyle temizleyin. Yatak yorgan tarzi seyler icin de youtube da koku kalmadan temizlemek icin taktikler var bakabilirsiniz. O kokuyu tamamen silmediginiz surece oraya yapar.