Eve Kedi Alacağım Ve Babamla Bunun Hakında Konstm Hayır Diyor Ne Yapcam Cins British Storthor Silver

ksksksks

Eve kedi alacağım ve babamla bunun hakında konuştum hayır diyor ne yapcam cins British storthor (silver) 1 yaşında

13 CEVAP

Baliminannesii

Hayır diyorsa kesinlikle almayın. Kediye yazık olur. Evde herkesin sevmesi istemesi lazım. Sevmeyen insan evde de dikkat etmiyor kediye. İlerde kendiniz ayrı eve çıkınca sahiplenin. Ne ailenizle aranız bozulsun ne de kedi sıkıntı yaşasın. Oyuncak değil sonuçta sonradan babam istemiyo diyip geri verme durumu olmasın. Kedinin ihtiyacını da aileniz karşılayacaksa o yönden de sıkıntı çıkar. Kedi bakımı masraflıdır her şeyin ucuzuna kaçılmaz.

Baliminannesii

Bu arada cinsini niye özellikle belirttiniz anlamadım yaşınız küçükse lütfen bu işlere hiç girmeyin tavsiyem kedinin iyiliği için

GzdeAkbuz

Kediyi parayla satın almayami hayır diyor babam parayi ondan temin ediceksin anladığım kadarıyla satın almaya hayir demişte olabilir sokaktan sahiplenmek istiyorum desen belki onaylaya bilir ama sen cins kedim olsun benim başkasının parasıyla aliyim dersen ücret kimden cikarsa onun dediği olur tabi boşu boşuna malzemelere verilmesi gereken parayi bir cana karşılık mal muamelesi yapilmasina ne demeliyim bilemiyorum.

Mehmetcan1

Kedinin istenmediği ortamda yaşaması zordur çünkü her hareketi göze batar. Bu yüzden almamanız en iyisi o hayvanın ruh sağlığı için

Deniz1741

Almayın.

Fistikpasa

Kedi bakmanın bir sürü masrafı var mamasıydı aşısıydı kumu kabı vs zaten cins kedi istiyorsunuz eğer babanız karşılayacaksa zaten baştan hayır demiş bence almayın kediye yazık olur.

Fistikliokum

britishler masraflidir , karsilayabileceginizden emin olun hem istenmeyen hem de masrafli bir kedi olunca isiniz zorlasabilir ve geri vermek zorunda kalirsaniz o kediye de yazik alistigi yerden tekrar baska yere gitmekzorunda kalirsa. tam olarak ne sordunuz babanizi nasil ikna edeceginizi mi soruyorsunuz gerci anlamadim ama,

Untuung

Geçici yuva olun önce .Evdekiler kedili hayatla tanışır ,evde kimsenin alerjisi var mı ortaya çıkar.
Bu sınavı atlatırsanız kalıcı kedi alın, O kadar çok terk edilen kedi var ki -cins dahil
, siz geçici olarak konuk ederken sahipleri daha iyi yuvalar bulmaya zaman kazanacak ,bir kedinin hayatı kurtulacak.

dd13

Kedi bakmak hem maddi hem manevi yönden gerçekten çok masraflı bir durum. Benim kedim cins değil, orta halli bir aileyiz ona rağmen mamasını, aşısını bu ekonomik durumlardan ötürü düşünür olduk. İnsanın sigortası, devlet hastanesi vs oluyor ama kedinin olmuyor. Bir de kedinize elinizden gelen en iyi şartları sağlamaya çalışıyorsanız daha zor. Kumu ayrı, eşyaları ayrı, maması ayrı, taşıma kabı vs ayrı. Onun haricinde aşıları ayrı para ve yıl içinde zamlanıyor, zaten yılda kaç kere iç dış parazit için gidiyorsunuz.
Ha bunları geçtim, diyelim ki maddi durumunuz çok çok iyidir takmazsınız, sonuçta bu hayvan evdeki herkesle etkileşime geçecek, bu sebeple evdeki herkesin hazır olması önemli. Benim yavrum emrivaki ile eve geldi, aile bireyleri istemiyordu ve ilk geldiğinde kaç gün evde gerginlik yaşadık. Oda paylaşımı olsun, eşyaya zarar vermesi olsun. Sonuçta bu canlının fıtratında var bazı şeyleri engelleyemezsiniz. Bizim evde çok şükür sorunlar çözüldü, herkesin evladı gibi oldu ama sizde çözülecek diye bir şey yok. Ve sorunlar çözülmezse size de kediye de yazık olur. Yeni bir yuva bulmak zor olur, sizden ayrılması zor olur, ailenizin kediye alışmaya çalışması zaten ayrı bir zorlu süreç.
Eğer düzenli bir maddi geliriniz yoksa kesinlikle bu işe kalkışmayın çünkü kedinin maddi masrafları hadi bir ayda bitti gitti denebilecek masraflar değil. Size tavsiyem düzenli bir maddi geliriniz olmadan, ailenizin kabullendiği bir ortam sağlamadan kedi sahiplenmemeniz. Ailenize emrivaki yapmanız onlara da saygısızlık olur, bu da hoş bir şey değil.

Emirckr

İstemiyorsa zorlamayın,
Dedikleri gibi ailede istemeyen biri varsa ileri de sıkıntılar çıkar.
Ayrıca gerçekten günümüzde kedi bakmaktan karşıdan göründüğü kadar kolay değil.
İhtiyaçlarını ben karşılayacağım demişsiniz iyi güzel ama kedi bakımı sadece sevmek,oynamak,kumunu temizlemek değil.
Veteriner masrafları bir kenara,
Maması,kumu,oyuncakları,taşıma çantası,yatağı,gerekirse vitamini tüm bunlara yeterli bütçe lazım.
Tek sefer de değil sürekli veteriner kontrolü olacak,maması kumu bitecek.
Kedi bakımı artık gerçekten iyi bir bütçe istiyor bir anlık hevesle yanlış kararlar vermeyin.
He tabiki sahiplenmeyin demiyorum ama evde herkesin ikna olması lazım öncelikle.
Belki babanız kıl tüy sorunundan ziyade masrafları göze alıp istemiyordur.
Oturup ciddi bir şekilde konuşun.İstememe sebebini de sorun.

Fistikpasa

Ama bence ilka kedi almak istiyorsanız, sokaktan yavru bir kedi sahiplenin, babanıza gösterin belki onun tatalılığına dayanamaz ve tamam der. Benimki de baştan çok sıcak bakmamıştı ama bir süre sonra ona kendi elleriyle oyuncaklar falan yapmaya, onunla uyumaya başlamıştı :)

ksksksks

Kediiyi satın almicam tabiki bi arkadaşım vericek ve babam kediyi istemedini söyledi kedinin her şeyini ben karşılicam sadece babamı ikna etmem gerek bilgi

Cennet29

Kedinin her şeyini siz nasıl karşılayacaksınız daha 13 yaşındasınız. Cins kediler daha masraflı çünkü bir sürü hastalıkları var. Aşı, mama, kum, kısırlaştırma, hastalık ücretleri milyarlar tutuyor. Çalışmayan bir insanın şuan bu ekonomide kedi bakması imkansız. Kedi beslemek o kadar basit bir iş değil malesef. O yüzden bence babanız ikna olmasa daha iyi