Kedim İshal Oldu

minikpati

Merhaba arkadaşlar,
İki aylik scottish fold bir oğlum var dili yandığı için yemek yemiyor( islak mamada yemiyor) sadece su iciyor ishalde olmus ve cogu zama uyuyor ne yapmam gerekiyor lutfen yardim edin:(

15 CEVAP

pongul

belirttiğimiz gibi yaş mama verdiniz mi şırıngayla? kedi çok ufak dolayısıyla ishalinin sebebine dair vet ile görüşün derim. bir çay kaşığı oda sıcaklığında ev yoğurdu verebilirsiniz bağırsak florasına iyi gelebilir. bal kabağı haşlayıp bir çay kaşığı kadarını sulandırıp şırıngayla vermek de bakteriyel vs. kökenli hastalık değilse işe yarabiliyor. ishal hafife alınacak bir durum değil yarın vet'e göstermelisiniz.

zuhall

Bukadar kilo verene kadar beklenmesi beni sasirtti.
ishal olan yemek yiyemeyen bir kediye hem de yavru benim bildigim ilacsiz da olsa kendini iyi hissetmesi ve de cabuk toparlamasi icin serum takviyesi hemen yapilir. En azindan bize oyle yapilmisti.
Kedime gunde sadece birkez ishal yapmasina ragmen sirf yemek yemedigi icin 1 hafta sabah aksam serum verilmisti.
Veterinerinizin yaklasimi beni oldukca sasirtta acikcasi. Birseyi yokmus demesi de ilginc, basit bir gasteoenterit olmus olsa bile birseyi vardir. birgun oncesinde gourmet gold tavuklu mama ile tedavi uygulamalarina ise diyecek sozum yok.
Gecmis olsun tekrardan.. sevindim kanlarinin iyi cikmasina..

Feronia

Gourmet vermenizi önermem. Birçok kedide ishale sebep olduğunu duydum.

Reyyanhan

Bende şaşırdım . Minik bir yavru ve birşey yok demesi ishal e ilginç .acil müdahale edilmesi gereken yavruya en dandik yaş mama lardan verip yollamasi içler acısı . Başka bir veteriner e gidin bence . Pek sağlıklı bulamadım veteriner inizi

minikpati

Cok teşekkür ederim hepinize.Bakalim insallah iyi olucak yarin yine serum takilacak ve bir test daha yapilacak insallah bir an once toparlar:(

minikpati

Yaş mamayı da hiçbir türlü yemiyor bir tek vitaminini yedi. Bugün veterinere götüreceğim inşallah iyi olur oğluşum. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Marlo

İshal ve halsizlik varsa fib testi yaptırın

minikpati

Merhaba arkadaşlar, veterinere götürdüm bizim ufaklığı çok şükür bir şeyi yokmuş ama yine de takip edin dedi veterinerimiz. Hiç bir şekilde mama yemeyen ufaklığa gourmet gold tavuklu konserve verdiler onu yedi oğluşum ama internetten baktım yetişkin kediler için yazıyor herhangi bir sakıncası olur mu acaba?

pongul

sanmiyorum. simdi nasil?

pongul

genclik hastaligi olabilir belki vet test yapmali...

minikpati

yine götürdüm veterinere deri alti serum,buscopan,ishali onleyici igne,vitamin ignesi ve kan testi yapti cok acidi cani malesef simdi siringayla bir mama veriyorum kan degerleri iyi cikti ama ishalden dolayi 540 grama dusmus acil toplanmasi lazim yarin yine goturecegim genclik hastaligi testi yapilacak ve tekrar serum takilacak bakalim insallah iyilesir

minikpati

ishali hala gecmedi her yere tuvaletini yapiyor napicam bilmiyorum:(

minikpati

İyi akşamlar arkadaşlar oğluma tekrar serum takildi,antibiyotik ve buscopan iğne yapildi bu arada genclik hastaligi testi de yapildi o da negatif cikti ama ishali hala gecmedi internette pirinc lapasi ve yogurt yazilmis onlari karistirip yedirdim ayni zamanda royal canine recovery liquid diye bir mamasi var siringayla onu yediriyorum baska ne yapmam gerekiyor bildiginiz bir ilac vs. birsey var mi :(

zuhall

antibiyotik olarak ne yapildi?

minikpati

Onun ismini bilmiyorum malesef