Çip Ve Pasaport

Minimesi

Merhaba arkadaşlar biliyorsunuzki bu ayın sonuna kadar kedi ve köpeklere çip takma zorunluluğu geldi ben bu gün taktırdım ve bana veteriner pasaport verdi ama bu kadar basitmi pasaport almak yani yurt dışına gitmek istersem direk o pasaportu kabul ederlermi başka bir şey almam gerekiyormu yoksa.pasaport yazıyor ama normal aşı karnesi gibi içinde aşıların çıkartmasını falan koymalık yer var . Aşağıya verilen şeyin fotoğrafını atıyorum

3 CEVAP

amillaaa

Yurt dışına gitmek isterseniz lazım olan şey gideceğiniz ülkeye göre değişir. AB ülkeleri kuduz titrasyon testi istiyor mesela pasaporta ek olarak. Sadece bu pasaportu kabul eden ülkeler de var bildiğim kadarıyla.

Minimesi

Aşılar falan tam var zaten yani bu resmi olarak pasaport demi

Aysh

Aynı pasaportun yurtdışı olanı var bizde sımdı turkıye kaydı yaptırcaz burdan giderken tahlil vs gerktgnı soyledı tarım hayvan işleri müdürlüğündeki kişi pasaport tam olarak böyle oluyor ayrıyetten bandrol seklındede çip numarası var içinde