Kedim İle Ciddi Bir Sorun Var Yardım Edin

bakemono77

Herkese merhaba,

Dün akşam veterinerden tekir bir kedi sahiplendim.2 aylık dişi.İç ve dış parazit aşılarını da yaptırdım.Sokakta araba ezecekken,kurtarmıştım onu.Veterine götürmüştüm yeni doğduğunda annesiyle beraber.Kimse sahiplenmedi ben sahiplndim.Fakat dün akşamdan beri hiç bir şey yemedi.Tuvaletini yapmadı.Uyumuyorda.Çok ürkek gece boyunca yatağında yattı öylece.Hiç bir şekilde kıpırdamadı ne olur yardım edin :(

6 CEVAP

Muhtemelen travmatiktir. Sağlıklı bir kediye gösterdiğinizden daha fazla ilgi göstermeye çalışın. Hani ona zarar vermeyeceğinizi onu sevdiğinizi gösterin. Mesela bir yün yumağı ile oynayın onunla. Tüylerini tarayın normal şekilde okşayın. Eğer 2 3 gün sonra bile sorun devam ediyorsa sahiplendiğiniz veterineri arayın ya da gidip direkt görün mutlaka bir çözümü olacaktır. Endişelenmeyin.

bakemono77

Şimdi de ısırmaya başladı.Sürekli kaçıyor insanlardan öyle kuytu yerlere saklanıyor ki bulamıyoruz

Alışmadığı için olabilir biraz dinlenme alısma süreci de olacak tabii ki. Mesela elinizle mama da verebilirsiniz kokunuza alışması bakımından. Çok ilgilenirseniz de boğulur malum kediler zor hayvanlardır ;)) Alısacaktır içiniz rahat olsun annesinden yeni ayrılmıs, hiç tanımadığı bir yuvaya gelmiş can o da. Doğasında var kendini korumak.

Merhaba nasıl olduğunu merak ettim kedinizin, iyi mi ?

bakemono77

Kendisini tırmalamaya başladı.Birde öyle yerlere saklanıyor ki almamız mümkün olmuyor.Veterinere vermek zorunda kaldım :( FIP virüsü almış dışarıdan kurtulması zor gibi :(

Hilakyol

Baktigim kadariyla bu virusun cozumu hala bulunamamis hem daha yavru bilemiyorum umarim iyilesir ama