Kedimin Sırtında Şişlik

selinay41

1 haftadır fark ettim sırt tarafında göğüs kafesi bitimine doğru bilye büyüklüğünde sert bir şişlik var sizce ne olabilir

11 CEVAP

Sezgek

Yakın zamanda aşı yaptırdınız mı bir ay kadar önce de olabilir eğer aşı yaptırdıysanız aşı apsesi olabilir eğer yaptırmadıysanız şişliği takip edin büyüme gözlenirse mutlaka bete danışın

eğer aşıdan ötürüyse hekime gösterip emin olun ve bölgeye hekiminizin dediği gibi dağılana kadar her gün masaj yapın. bizde de kuduz sonrası olmuştu fakat bir gösterin mutlaka.

valla işte yaptırmayacaktınız çip ve aşı aynı gün yakın yere ne diyeyim. umarım hiçbirinizinki sarkom değildir. sarkom iyi veya kötü hıylu yumuşak doku tümörüdür ve kedilerde tek nedeni kaldıramayacağı sayıda çok veya yanlış yere yapılan aşılardır. amerikan veterinerler birliği kedi aşı yerleri hakıomda sayfalarca destan yayknladı ve bu türkçeye çevrildi. lütfen herkes kedisine herhangi bir aşı yaptırmadan önce okusun googledan bulup ve bilinçsiz veterinerleri yönlendirsin.

selinay41

Sadece bir tane var deri altında gözükmüyor ellediğimde elime geliyor ve hareket ediyor sizce ne olabilir

selinay41

Güncel

Sezgek

Yani aşı ile ilgili bir bilgi vermemişsiniz eğer aşı yaptırmadıysanız bir çok nedeni olabilir ama küçükse ve büyüme gözleniyorsa telaş yapacak bir şey yok ama içinize sinmiyorsa vete danışın derim

selinay41

1 ay önce kuduz ve çip takıldı büyüme yok deri altı ele geliyor canı yanmıyor keyfi yerinde kötü bir şey olmasından korkuyorum

selinay41

Güncel

Bgmd

Kuduz aşısı ve çipi aynı gün taktırdım. Bizde de şişlik oluştu 2cmdir en az çok küçük değil. Tam sırtının ortasında çipin takıldığı yerde. Umarım sarkom değildir. Bekleyin diyor veterinerde , çok stres olduk

Bgmd

Aşı kuralı ile ne gibi bir ilişkisi var durumun?