Pug Cinsi Köpeğimi Hangi Mama İle Beslemeliyim?

frankpug

Aldığım royal canin junior fakat internette araştırdım acana puppy tahılsız öneren de bir fazla kullanan varsa tavsiye ve yorumlarınız alabilirmiyim??? şimdiden teşekkürler

10 CEVAP

Feronia

O bir köpek, öyle değil mi? Cins çok fazla şey değiştirebilir ama onun bir köpek olduğunu değiştirmez.
Kullandığınız mamanın içeriğini buraya yapıştırayım (orijinal sitesinden):
Brewers rice, chicken by-product meal, corn, chicken fat, dried plain beet pulp, corn gluten meal, natural flavors, wheat gluten, fish oil, calcium carbonate, monocalcium phosphate, sodium silico aluminate, vegetable oil, DL-methionine, potassium chloride, salt, fructooligosaccharides, sodium tripolyphosphate, L-tyrosine, L-lysine, hydrolyzed yeast, vitamins [DL-alpha tocopherol acetate (source of vitamin E), inositol, niacin supplement, L-ascorbyl-2-polyphosphate (source of vitamin C), D-calcium pantothenate, biotin, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), riboflavin supplement, thiamine mononitrate (vitamin B1), vitamin A acetate, folic acid, vitamin B12 supplement, vitamin D3 supplement], choline chloride, taurine, marigold extract (Tagetes erecta L.), trace minerals [zinc proteinate, zinc oxide, ferrous sulfate, manganese proteinate, manganous oxide, copper sulfate, calcium iodate, sodium selenite, copper proteinate], L-carnitine, rosemary extract, preserved with mixed tocopherols and citric acid

  1. İçerik: Pirinçten üretilmiş yan ürün (Değil ilk içerik, hiç olmaması gerekiyor.)

  2. İçerik: Tavuk yan ürünleri (Tavuğun neyi olduğu belli değil, et olmadığına emin olun.)

  3. İçerik: Mısır (EN AZ tahıl kadar zararlı, ucuz bir doldurucudur. 10. içerik bile olmamalı)

  4. İçerik: Tavuk yağı (Bunda problem yok.)

  5. İçerik: Pancar küpsesi (Şeker üretiminden arta kalan, kulak problemlerine sebep olan alerjik bir yan üründür.)

  6. İçerik: Mısır gluteni (Mısırdan daha zararlıdır.)

  7. İçerik: Aroma (Fazla söze gerek yok...)

  8. İçerik: Buğday gluteni (Buğday çok zararlı bir tahıl, gluteni daha zararlı.)

  9. İçerik: Balık yağı (Güzel bir yağ asidi kaynağıdır.)
    Geri kalanlar da katkı maddesi.
    *Besin değerleri hâlâ yetersiz.
    *MARS hâlâ hayvan deneyi yapıyor.
    Köpeğinizin pug olması bunların onun için iyi olduğunu göstermiyor, pazarlama hilelerine aldanmayın.

cakiloznur

tahılsız mama her zaman en sağlıklı olanı. tavuk mu kuzu mu derseniz; kuzu!

frankpug

royal canin hakkında bilginiz var mı? peki

eltarcin

https://patipet.wordpress.com/2017/11/12/royal-canin-kopek-mamasi-hakkinda/
Ezgi'nin blogundan bir yazının linki. O blogu takip edin derim. Yararınıza olur. (@Feronia)

eltarcin

Irklara özel olsa ne olur? Olmasa ne olur? Bütün hayvan severlerin "hayvan deneyi" noktasında bitmiş olmasını beklerdim. (Ezgi'nin yazısında ki sadece bir çeşidi ve zaten o da bunu belirtmiş. Bu, bütün çeşitlerinde hayvan deneyi yapılıp, katkı maddesi içerip, cezalar alıp, bu alanda ustalaştığını göstermez)

cakiloznur

ACANA, ROYAL CANIN VE ND... İYİ MAMALARDIR. BEN KIZLARIM İÇİN BUNLARI DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK KULLANIYORUM.

frankpug

genel maması değil pug junior olarak merak ediyorum ırklara özel üretiyor öyle olması iyi bence

kaan048

PROPLAN PUPY SENSETİVE TEK GEÇERİM KUZU ETLİ OLMAK KAYDIYLA...

Zeynepulku

Royal caninnin içinde et yok nd orijen acana tarzı mamalara bakinm. Küçük ırklar için özel scottishler için özel mamalar sadece satıs yapma sekli. İçerik olarak farkları yok. Royal canın yerine acana ve orijen almanız köpeğin izin gelişimi için daha iyi olur

bende pug besliyorum brit care kullanıyorum daha ekonomik pro choice kullandığım dönemde oldu bütçenize bağlı bakabilirsiniz