N&D Mama Hakkında

Ikonik23

Merhaba kısır erkek kedime yaklaşık bir bucuk yıldır nd mama kullaniyorum. Gecen röntgen çektirdim böbrekleri hafif büyük dediler ve nd nin çok proteinli oldugunu söylediler. Nd mama kısır erkek kedime protein olarak çokmu ağır gelir. Mama degistirmemi önerirmisiniz ve hangi mamayı kullanmalıyım

7 CEVAP

amillaaa

Cevabınızı görmeden önce yazmıştım yorumu, tahılsız serisi bazı kedilerde olumsuz etki yapabiliyor. Ben kedimi eve aldığımdan beri N&D kullanıyorum, başta daha ucuz diye düşük tahıllıyı kullanıyordum sonra daha iyidir diye tahılsızı denedim, kedim kendini kaşımaktan her tarafını yara yapmıştı, düşük tahıllıya dönmek durumunda kaldım. Siz de düşük tahıllı seriye geçmeyi düşünebilirsiniz belki.

amillaaa

Düşük tahıllı seri mi kullanıyorsunuz tahılsız mı?

Ikonik23

Tahılsız kullanıyorum arada aroma değiştiriyorum balıklı yada tavuklu

amillaaa

Düşük tahıllıda protein oranı %38, tahılsızda %46. %38 ortalama bir mamadaki protein oranıdır zaten. Abartılı olduğunu düşünmüyorum. Veterinerler tarafından en sık tavsiye edilen bazı kısır kedi mamalarının protein oranları:
-Royal Canin: %37
-Proplan: %41
-Hill's: %32
-Unique: %38
-Virbac: %44
-Advance: %37
Göründüğü gibi Hill's burada istisna olmakla birlikte diğerlerinin protein oranları N&D düşük tahıllının protein oranına oldukça yakın.

Ikonik23

Evet benimkide kaşınıyor kepeklenmişti bir ara. Tahilsiz daha iyidr diye kullaniyordum ama demekki yanliş yapıyormuşum çok teşekkür ederim cevabınız için

Palyaco

Tahıllı nd kullanın orani daha iyi ideal protein 38 dir

Ikonik23

Tahıllınında protein oranı iyi ama karbonhidrat oranı yüksek araştırmalarıma göre bu zararlımı ilerleyen zamanlarda tabi onu bilemiyorum yinede tahıllıyı kullanmayı deniycem teşekkür ederim