Kedimin Patilerinde Geçmeyen Kabuklar

edadnmzr

Uzun süredir patileri çok kuru ve kabuk olmuş durumda. Tırnak dipleri de aynı şekilde. Veterinerimiz kumundan dolayı olabileceğini söyledi, farklı kum markaları da denedim ama düzelme yok. Bazen tırnakları çok derinden kırılıyor kabuklar nedeniyle. Ne yapmalıyım patilerine sürebileceğim bir şey var mı? Size de olduysa nasıl geçirdiniz? Tırnaklarını keserken çok zorlanıyorum eskiden bu kadar tepki vermiyordu muhtemelen canı yanıyor. Ne yapacağım bilmiyorum

18 CEVAP

Aynı durumu arkadaşımın kediside yaşadı kumlar bazen yapabiliyor patileri tahriş yada kurutuyor kumunu bir değiştirin belki düzelir yada farklı bir veterinere gösterin

blue_hpood

eğer pelete geçme şansınız varsa bir de pelet deneyin. belki iyi gelir. hiç böyle bir şey yaşamadık fakat belki iyi gelebilir.

Cennet29

Kum tozlu oldugunda bu sorun yaşanıyor. Bastet veya feles e geçebilirsiniz. Yada sandy tozsuz kuma. Patilerine de bepanthol sürün

edadnmzr

Teşekkür ederim

KravatliKedi

Kumdan olduğunu zannetmem ben ever clain kullanıyorum benim kedimde de oluyor kabuklanma. Hindistan cevizi yağıyla biraz yumusatiyorum ama hala var

gece18

Zeytinyağı ve hindistan yağı kullanabilirsiniz. Kumlarda olabilir vitamin eksikliğide olabilir. Değerlerine baktırmakta fayda var. Benim kedimin bu şekilde olmadı ama ara ara kabuk görüyordum zeytinyağı ile masaj yapıyordum geçiyordu.

GamzeBH

Selamlar, pelet kuma geçip ara ara hindistan cevizi yağı ile masajla çözümü bulduk biz :)
Bir de sık sık cleapet sprey kullanıyoruz.

Aynı durumu arkadaşımın kediside yaşadı kumlar bazen yapabiliyor patileri tahriş yada kurutuyor kumunu bir değiştirin belki düzelir yada farklı bir veterinere gösterin