Bahçedeki Kedilerim Teker Teker Ölüyor

dobi06

Ne salgını var anlamadım hepsi hasta birkaç tanesini veterinere götürdüm ama düzeldi diye geri geldiler. Bir anda hastalanıp 2-3 içinde öldü başka kediler. Bu kadar hızlı yayılan hangi hastalık olabilir? Ben ruhen kaldıramıyorum bu yükü

7 CEVAP

salihaondag8

Yani cidden sizi iyi anlıyorum benimde bu ara kedilerim bahçemde bakıyorum hep hasta oluyorlar birini götürdüm bakalım inşallah iyi olacak diğerinin eli şiş zor yürüyor birinin dişleri kötü bagiriyor birinin gözü derken hangisine bakıp götüreceğimi şaşırdım Allah'tan ücretsiz bakiyirlar maddi olarak sıkıntı olmuyor ama manevi olarak zorlu ve yıpratıcı ve üzücü oliyor malesef keşke hiç hastalanmasalar ama kış geldiği için heralde daha çok hastalaniyorlar yada aşıları tam olmadığı için kış geldiği için yetersiz beslenmeden olabilir diye düşünüyorum yani birbirlerine bile gecirebiliyorlar hastalığı sokakta oldukları için hastaliklara malesef yakalanıp daha birçok nedenden dolayı birçok canı kurtaramafim sizin gibi ve beni uzuyor bu olay sizide anlıyorum elinizden gelenin en iyisini yapıp Allah'a dua edin gerisi Allah'ın takdiri yapacak birşey yok yani 😔🤗

salihaondag8

Mesela hasta kedileri anladiginizda veterinere götürün tedavi olsun başka kedilere geçmesin diye aynı kaptan su ve yemek vermeyinki yani temas edecek birşey olmasın birbirleriyle bu şekilde en azından bazı canların yasamasini sağlayabilirsiniz değilse hepsine bulaşır bir virüs yada mikrop çeşidi olabilir hepsine geçer tedbir almazsanız yani ben bu durumlarda böyle yaparaktan en azından hepsinin hasta olmasının önüne geçip o kedide tedavi oluyor ve hiçbirine en azından birşey olmuyor ama yinede olan olacak sizin yapacak pek birşeyiniz yok takdir Allah'tan ne derse o olur 🤗

Lilibeth

Yazlıktaki baktığım kedilerin çoğu hasta bu dönemde hepsinin burnu tıkalı hapşırık var belediyeye verip de iyileşip geri dönen hiç olmadığı için artık ben göndermiyorum. Azro ve vitamin karıştırdım 2 gün yemlerine başka yapabileceğim bi şey yok. Sizinki eğer yavru çoksa gençlik hastalığı da olabilir 2-3 gün çok kısa bi süre çünkü. İsterseniz bakteriyel bi virüsse azro reçete ettirip onu sulandırıp verin biraz iyi gelecektir bence en azından hastalığın biraz başlangıcında olanlar için.

dobi06

@salihaondag8 keşke burdaki veterinerler de ücretsiz baksa ama maalesef hep ücretli artık belim doğrulmuyor. Tek iyi olsunlar diyorum ama FİP çıktı kedilerde☹️ bütün kediler ölecek diye çok korkuyorum. Bağışıklık güçlendirmeye çalışacağım geride kalanlara

dobi06

@ Lilibeth sağolun yorum için ama Fip çıktılar. Bunun için var mı bağışıklık güçlendirici öneriniz?

Lilibeth

Ağız burun göz akıntıları hapşırık mı vardı hepsinde, direkt fip mi dediler size?

dobi06

İştahsızlık, ağız içinde yara, ateş, halsizlik oldu. Test yaptırdık yüksek ihtimalle Fip. Bulaşıcı ve öldürücü olması da bu ihtimali kuvvetlendirdi