Hangi Mama Daha İyi

buketguven

Anket

Proplan Somonlu Kısır Kedi Maması
(9 oy)
Royal Canın Kısır Kedi Maması
(6 oy)
Hills Tuna Balıklı Kısır Kedi Maması
(27 oy)
Toplam (42 oy)

Arkadaşlar bu mama lardan hangileri daha iyi acana nd almak istemiyorum onları kullandım uzun vadede karaciğer ve böbreklerde hasar yapıyor diye artık kullanmak istemıyorum. Hangisi daha iyidir Tecrübelerinizi yazar mısınız

12 CEVAP

amillaaa

Royal Canin yağlanma yapıyor, onu tavsiye etmem. Bu arada N&D'nin böyle bir etkisinin olduğunu nereden duydunuz acaba?

pablotksy

royal canin kullanıyorum çok memnunum (yetişkin kedi royal canin hairball) ama light maması da çok iyi 0 tüy dökümü ve 2 ayda 1 kg verdi :D

Okan3439

Nd kullanıyorum gayet memnunum proplan yağlanma ve kilo artışı yaptı bende

buketguven

Götürdüğümüz klinikteki hocalarımız söyledi ve bir kaç tane arkadaşımın başına geldi.

Okan3439

Bişey diyemem konunun uzmanı değilim ama büyüme çağında veya iri ırk bir kedi besliyorsanız nd gibi yüksek protein içerikli mamaları tavsiye ederim şuan victor 8.5 aylık 8kg bize iyi geliyor nd

Anonymus985465

Bozita, Sanabelle

Oqrenerde06

kesınlıkle hills.

naininna

Bu mamanin surasi boyle su mamanin burası boyle diye kafaya takmayin, bazen kendi yediklerimize bile dikkat etmiyoruz ki kediye mamadan baska bir şey verebilme sansimiz yok. Ben royal canin kisir veriyorum bugune kadar her hangi bir eksi yanini da gormedim. Ama kediden kediye degisir.Bazilari begenmez bazilarina dokunur.

buketguven

Evet haklısınız dönüşümlü mama kullanacağım 10 kg nd bitince 10 kg Royal canın gibi dengeli

buketguven

Yok benim kızım 3 buçuk kilo daha oğlumda aynı kilo. Çok kilo almaması lazımmış en fazla 5 kg. Nd dediğiniz gibi çok iyi bir mama şuanda onu kullanıyorum zaten ama bir zaman sonra enerjilerini atamadığı için organlarda sıkıntı oluyormuş o yüzden mama arayışına girdim. Proplan kullanmıştım kızım çok sevmişti Royal canını de çok sevmişti karar veremiyorum şu anda

buketguven

Evet tekrar Royal canın mi alsam diye düşünüyorum 🤭

buketguven

Hillsi kullandım kokluyor geri dönüyor kızım pek beğenmedi 😢 proplanın somonlusunu o kadar çok seviyordu ki Royal canindende bir süre sonra sıkılmıştı kafam karıştı 🤣 seçemiyorum mama