Acil Köpeklere Yardım Lazım!!

Badem22

Ankara sincandayım. Sabahtan beri ağlayan 7-8 yavru var. Anneleri söylenene göre şiddet görmüş ve yavrularının yanına gitmiyor. Bir tanesinin durumu ağırmış. Onlara bakan bi abi var ama gücümüz yetmiyor. Yemekleri yemiyorlar. Sadece titreyip ağlıyolar. Biri yardımcı olsun lütfen. Yoksa bir kaç güne kalmaz ölürler.

6 CEVAP

Badem22

Benim elimden pek bişey gelmiyor ama abi saolsun ben gittikten sonra onlara daha sıcak bir alan yapmış, söylediğiniz gibi battaniye ile daha sıcak bir ortam yaratmış onlar için.
Orada oturanların söylediğine göre ortalama bir aylıklar. Anneleri önceden arada gelip emziriyormuş ama artık emzirmeyi kesmiş. Mama açısından sıkıntıları yok elimizden geldiğince hepimiz mama ayarlıyoruz onlara. Saolsun bir abla belediyeyi arayıp yardım istemiş, bir kaç saat önce tüm yavruları aşıladılar. Hatta bir tanesi sahiplendi bile.
Ankara hayvan sahiplendirme sayfasında ilan açtırdım, henüz geri dönüş yapılmadı.

Cennet29

Kapalı kutudan bir kulübe yapın ilk olarak. Ufak bir giriş kapısı yapın. İçine sıcak bişeyler serin. Onların annelerine ihriyacı var anne gelemiyorsa eğer siz onları sıcak tutmaya çalışın yerleri rahat olsa ağlamazlar. Ankara Hayvansever sayfaları var mı oralardan yardım istemeye çalışın. Barınağa vermeyin sakın. Pavguarda yazın sevpatiye yazın

Cennet29

Of cok cok üzüldüm 😢😢😢😢

Badem22

Şuan daha kapalı bi yerdeler ama gece boyunca bu soğukta bu yağmurda dışarda kaldıkları için çok titriyolar. Bi kaç yere yazdım söylediğiniz sayfalara da yazıcam teşekkürler.

Anonymus985465

Kalın bir battaniye içine yatırın. Pet şişelerine sıcak su koyup kulübeye koyun.
Kaç haftalık oldukları fotoğraftan anlaşılmıyor
Köpek süttozunu biberonla verebilirsiniz.
Bol suda haşlanmış tavuğu suyuyla püre haline getirip yedirebileceğinizi düşünüyorum
Hayvanları Koruma Derneği ve Hayvan Kurtarma Grubu ile irtibata geçin.
Yüreğinize sağlık.
İyiki varsınız.

Anonymus985465

Battaniye yoksa yorgan ve yastık da sıcak tutar.