Acana Böbrek Rahatsızlığı Yapıyor Mu

azrakoru

yavru british scottish kırması olan dik kulaklı ve hareketli kedime açana kitten aldım ama böbrek rahatsızlığı yaptığını söylüyorlar doğru mu, yapar mı gerçekten? söyleyin lütfen

11 CEVAP

Ahudr

Nd protein orani 46 acana 38 ben de bu acana düşmanligini anlamış değilim

tengrist

Yanıtları gören de bu hayvanlar oldum olası kuru mamayla işlenmiş gıdayla besleniyor sanacak ev kedisine uygun değilmiş kuru mama dediğiniz şey dünya'da 50 Türkiye'de 10, bilemedin 20 yıldır evcil hayvanlara kullanılan bir şey hemen kuru mamaya göre mi evrimleşmişler 50 yılda, otu da sindirebilmeye başlamışlar mı bari :). Hayvansal proteinden korkmayın bu kadar kedilerin ana besin kaynağı zaten hayvansal protein ve yağlardır acana içerisinde taze et barındıran çok zengin içerikli kaliteli bir mamadır öyle herkesi dinlerseniz işin içinden çıkamazsınız. "ama protein çok zararlı" diyenlerin kullandığı mamaları sorun göreceksiniz ki protein oranı çok daha yüksektir hem de hayvansal ürün kullanmadıkları için bu proteini yapay katkı maddeleriyle ya da tahıllar ile elde ederler. hangisi kedinizin yararına siz düşünün.

İki kedi turude bobrek yetersizliği yaşayan kedi türü.Bu açıdan fosfor düzeyi düşük hasta olmadığı için max 0.7 hasta ise max 0.4 protein düzeyi max 32 sindirilebilirligi yüksek protein içeren mama kullanmalısın ben royal canin indoor 27 kullandim ona rağmen british shorthair kedim bobrek hastasi,tavsiye olarak ödül mamasını çok nadir ver ve kısırlaştırma yapmadan önce iyi düşünmeni öneririm erkek kedi için disi kediye zarari var mi bilmiyorum.

Gonderwal

Kesinlikle yapıyor. Acana, Orijen diye etrafta dolanan arkadaşları vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum. Ev kedisine Acana vs olmaz.

Zxhrlast0x

Yapma olasılığı düşük yapmaz bence Acana zaten kaliteli bir marka her kedide farklı olur tabii

Fistikpasa

Kediniz kısır erkek ve hareketsiz bir kediyse yapar.

Uzun kullanımda yapar genelde 1 yaşa kadar tavsiye edilir

Venusss0

4 ay boyunca dişi kedime acana bountiful catch kullandım herhangi bir sorun yaşamadım 🤷

teo33

evde yaşayan hareketsiz kediye acana kullanmazdım, ben olsam... güvendiğiniz bir vetererinere danışın.

Mia_____

Ben tavsiye etmem Royal canin bile fazla geliyor bize. Evde yaşayan hareketsiz kediler için daha sıkıntı

GzdeAkbuz

Advance veya mera ya bakabilirsiniz. Bozita da olabilir. Protein oranları gayet yeterli mamalar bence.