Hormon İğnesi Zararları Hakkında..

Breda

Benim kedim yaklaşık 4 ay olmadan kızgınlığa girdi ve 22 aralıktan bu yana da 4. kızgınlığımız dün bitti..
kızgınlıkta yılışıp, kızgınlığı sonlanırken asileşiyordu hep.. ve son iki kızgınlığında sürekli sağa sola işemeye başladı..
oysa gayet güzel kum kullanan ve örtememişim diye tekrar kumuna girip kapatıp çıkan bir kedidir kendisi..
son bir haftada kaç kez yorgan battaniye çarşaf yıkadım sayısını unuttum.. hem kumuna yapıyor hem arada yorgana yastığa yatağa..
kızgınlık sebebi ile böyle yaptıgını düşündük ve kısırlaştırma ihtimali için veterinere danıstık..
ama o henüz çok küçük oldugunu ve aşı karnesinin ilerlemesini biraz daha dirençli olmasını vs gerektiğini söyledi ve bu esnada bizim kızı sakinleştirip yatıştırmak için kızgınlık giderici hapları önerdi.. ama ona çok uzak oldugu için gidemiyoruz ve yakındaki veterinerimize gittiğimizde, hapların artık dağıtımının olmadığını stok yapan vetler dışında kimsenin satamadığını söyledi.. haftada bir tablet ilaç yerine sadece bir iğne.. aynı işlemi göreceğini ve hatta daha iyi etki göstereceğini söyledi..
ve açıkcası çaresiz kaldım.. hem sürekli kızgınlığa gidip debelenip kendini mahveden kedime üzülüyorum hem de evde 2 de çocuk var biri 4 yaşında.. çişini oraya buraya yapması da sakıncalı bir durum oluşturdu.. manyak gibi kedinin kıçında dolanıyordum yaptı mı yapacak mı gene mi diye..
ve zaten 2 aya kalmaz kısırlaştıracağımız için iğneyi yaptırdık.. dişi kediler çiftleşmeyecekse yani doğum yapmayacaksa kısa süreli hormon tedavisinde sakınca olmadığını söylediler.. kısırlaştırılınca zaten doğallığının bozulacağını da..
ama içimde de bi kemirme.. acaba yanlış mı yaptım.. kedime bir zarra gelir mi.. fikri olan paylaşırsa sevinirim..
Bu arada kedimiz Mimi ;Sarman bir genç kız.. anca 5 aylık ama birden bire büyüdüm havalarına girip kızgınlaşıverdi..

1 CEVAP

bsecnl

üniversite hastanesine götürmenizi tavsiye ederim daha kapsamlı muayene edilmesi gerekebilir