Ne Olur Bir Bakın Mantar Mı?

Ben yine iş dolayısı ile şehir dışındayım Ramsesi bizimkilere bıraktım tam 1 hafta oldu bugün. Kardeşim foto attı karnının aşağısında küçük bir yara orda tüy yok acaba mantar mı? Şimdi veterinere gönderdim onları haber bekliyorum ama delircem nerdeyse evde de değilim. Sadece bir tane varmış başka yerinde yok vücudunun

11 CEVAP

İns.ta gulce_gulce diye sayfa var top kekik ile bitkisel bir uygulamadı var ve yapanların öncesi sonrası ile dönüşleri bi inceleyeniz lütfen

latte9

Mantara benziyor

Acaba başlangıç evresi olabilir mi?

Fistikpasa

Başlangıç evresi mantara benziyor. Eve döndüğünüzde mutlaka veterinere götürün baktırın mantar olmayabilir de

Mirabonibon

Bizim de boyleydi ben de soru basligi acmistim veterinere yazdik muayene için gelmemizi istedi gun icerisinde veterinere goturduk iyi ki goturduk evet mantarmis ve baslangic evresi oldugu icin hemen kurtulduk ve aylardir hic olmadi yani sizinkide baslangica benziyor kesinlikle goturun

Mmtklndr

Mantar görünüyor dikkat edin
tedavinin uygulama türüne göre geç iyileşiyor ve çok çabuk büyüyüp vücuduna yayılabiliyor geciktirmeden veterinere götürün kedimi sahiplendiğimde mantar patisinde nokta kadar bişeydi bi hafta içinde veterinere götürene kadar patinin çevresini kaplamıştı

Hemen götürdü kardeşim görür görmez ama çok birşey yapmamışlar yarın tekrar götürecek gerekirse veteriner değiştireceğiz. Bağışıklık yükseltici malt, cristalin sprey ve başlık takmış yalamasın diye bunlar yeterli mi bilemedim canım çok sıkıldı şu an boyunluktan dolayı çok kötü durumda kısırlaştırınca da öyle olmuştu boyunluk yakınca direk yemekten içmekten kesiliyor ve depresyona giriyor nasıl kurtulacağım bilemedim başlangıç evresiymiş ama vet daha öğrenci bana hiç güven vermedi sabah ilk işi tekrar götürecek kardeşim onlar da çok üzgün Ramses dip köşe kaçıyor bizim zavallılar da başını bekliyor

Mirabonibon

Bizim veteriner de öğrenci sanırsam. Direkt mavi ışıkla baktı ve mantar olduğunu gördü başlangıç evresi dedi 15 gün arayla sanırım 2 doz mantar aşısı yaptı hemen geçti aylardır olmadı başka veterinerde görsün bence

İns.ta gulce_gulce diye sayfa var top kekik ile bitkisel bir uygulamadı var ve yapanların öncesi sonrası ile dönüşleri bi inceleyeniz lütfen

Mmkz

Ecosin kullanmanızı öneririm benim 2 kedimde ecosin ile atlattı

Ramses bugün başka bir vete gitti. Mavi ışıkla bakmışlar mantar görülmemiş çok sevindim. Ama arada bir kardeşimle kahvaltı yapıyordu yani haşlanmış yumurta yiyordu kısacası sadece sarısını. Alerji yapmış büyük ihtimalle dedi doktor kaşımış yara yapmış zaten cristalin hemen kurutmuş yarasını yakalığı çıkartmış zıbın önermiş yara biraz iyileşene kadar bizimkiler de almış giydirmiş veterineri değiştirdik bir daha aynı yere gitmeyeceğiz