Microchip Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

frankpug

Bu uygulama hakkında bilgisi olan veya yaptıran varsa paylaşabilir mi?

4 CEVAP

sekersoytolga

İki köpeğimde de çip var. Genellikle iki omuz arasına enjekte ediliyor. Pirinç tanesi kadar bişey,o çipin barkod numarası gibi bişey var. Sizin bilgileriniz,telefon numarası,adres gibi bilgiler işlenir çipe. Her veterinerde çipi okuyan alet vardır,velevki köpeğiniz kaçtı kayboldu ve birisi bulup veterinere götürdü. Orda ilk bakıcağı şey çipini kontrol etmek. Ayrıca şöyle de bişey var çip taktırmak zorunlu

sekersoytolga

Yok yok zarar vermesi gibi bi durum söz konusu değil. Çipin barkodunu karneye de yapıştırırlar. Ve bildiğim kadarıyla çipi var ise aşıları tam olduğu sürece uçağa binip yurtdışına dahi çıkabiliyo hayvancıklarımız

frankpug

hmm teşekkür ederim bilgim olmadığı için sordum zaten iyi bir şey ama zarar falan veriyor denmiş bir kaç yerde o yüzden merak ettim deneyimli birinden bilgi almak daha iyi olur diye düşündüm

frankpug

teşekkür ederim bilginiz için