Apartmanda Bakabilir Miyim?

Merhaba, evime bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorum. Apartmanda oturuyorum, 5. Kat fakat balkon panjurla kapalı bir risk yok yani yükseklik açısından. Pencereler de aynı şekilde panjurlu. Merak ettiğim apartmanda bakmam kedi açısından sorun olur mu? Kendini nasıl hisseder? Bahçeye çıkamaması daha doğrusu çıkacak bir bahçe olmaması onu etkiler mi?

10 CEVAP

Feronia

Kedinizin ne kadar enerjik olduğuna da bağlı olarak aşıları bittikten sonra haftada bir veya birkaç kez kaliteli bir tasmayla (yoksa kaçabilir) çimenlik ve kırsal alanlarda yürüyüşe çıkarabilirsiniz.

cansushi

Sokaktan kış günü annesiz bir yavru kedi sahiplenirseniz hayatını kurtarmış ve ona sevginizi vermiş olursunuz. Benim arkadaşlarım öyle yaptılar. sonrasında hevesim geçti deyip sokağa atmayacaksanız bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Önemli olan sürekli ilgisiz ve yalnız kalmaması

cansushi

Bizim yavru köpeğimiz var 3-4 aylık. Sokaktan sahiplendim. Hafta ici evimizde sık sık yalnız kalıyor mecburen okul ve işten dolayı. Ama her gün gezdiriyoruz artık alıştı yalnız kalmaya. Kedilerin bakımı köpeklerden daha kolay daha az ilgi isteyebiliyorlar. O yüzden haftada 2 gün 3 saat yalnız kalmaları sorun olmaz hayır

guineapigela

bende kedi bakıyorudm hiçbir sıkıntı olmamıştı ama belki cinsine gore bu değişebilir hani hareketliliği enerjisi falan değisebılır turden ture ama yınede ilgilenecekmişsin zaten bir sorun oluşmaz

sekersoytolga

Yalnız kalması hayvan için bi problem teşkil etmez. Biz nasıl bazen yalnız kalıp kendi kabuğumuza çekilmek istiyoruz hayvanlarda özellikle de kedilerde böyle bi olay var sanırım gördüğüm kadarıyla. İşiniz vardır çıkarsınız üç beş saat yalnız kalır,geldiği zaman bi süre onunla ilgilenirseniz her seferine sizin onu bırakmıcağınızı anladığı taktirde hiç sorun yaşamazsınız. Bu arada panjur iyi güzel hoş ama yazın panjuru açmak istemicek misiniz ? Kedi bakılan evlerde özellikle yüksek katlardaki dairelerde sağlam bi sineklik hiç fena olmaz

Zaten yazın sinek durumundan dolayı metal sineklik var o yüzden sinekliği belirtmedim. Bir de hani gözümün önündeyken balkona salmayı düşünüyorum. Yanlış anlamazsanız ben engelli kedi sahiplenmeyi düşünüyorum aslında. O yüzden ekstra ilgi göstericem zaten..

SelinTuksal

Benim de hayalim engelli veya hasta bir köpek sahiplenmek... malesef evimdeki kedi sayısından dolayı şuan yapamıyorum...

Sürekli ilgisiz ve yalnız olmayacak ama hafta içi 2 gün 3 saat kadar yalnız kalacak bir sorun olur mu sizce?

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız :))

Kızmazsanız bir sorayım dedim, kaç kediniz var?