Yavru Köpeğim Çok Isırıyor

cansushi

3,5-4 aylık köpeğimiz hayır dedikçe daha çok ısırıyor. Özellikle pijamalarımızın paçasına ve ellerimize saldırıyor. Bir türlü vazgeciremedim. Büyüyünce geçer diş kaşınması diyorlar ama diş kaşıması için bir sürü şey aldık daha çok oyun haline getirdi sanırım bunu. Ne yapabilirim?

7 CEVAP

sekersoytolga

Özellikle topuk,paça,el gibi yerleri ısırması tamamen iç güdüsel. Av olarak görüyo. Eğer aşıları bittiyse yürüyüşünüzü uzun tutup,çıkmadan önce değil eve geldikten sonra mamasını verin. Basit bi taktik,av için dolaştığı ve avını bulduğu için sizi ısırması azalır. Bide büyüdükçe zaten azalır ama eğer doğru şekilde yapmaması gerektiği öğretilirse. Yoksa alışkanlık halinde kalıp büyüyünce daha büyük sorunlar yaşatabilir size

Hilakyol

Simdi yavru ve kesinlikle bunu engelleyin. Nedeni ise buyuyunce bu duruma alistigi icin oyun oynamak amacli yine isiracak ve daha da acitacaktir. Cunku buyuyunce daha da gucleniyorlar. Anladigim kadariyla bir oyun haline getirmis bu dis kasinmasiyla ilgili bir sey degildir. Isirinca ona kizdiginizi belli edin ve oyuncagi azina dogru goturun yavas yavas anlar

sanemk

Dişleri kaşındığından dolayı olabilir dişlerini kaşıması için oyuncaklar ve onlardan verir iseniz elinizi ısırma alışkanlığı geçer

Hilakyol

Simdi yavru ve kesinlikle bunu engelleyin. Nedeni ise buyuyunce bu duruma alistigi icin oyun oynamak amacli yine isiracak ve daha da acitacaktir. Cunku buyuyunce daha da gucleniyorlar. Anladigim kadariyla bir oyun haline getirmis bu dis kasinmasiyla ilgili bir sey degildir. Isirinca ona kizdiginizi belli edin ve oyuncagi azina dogru goturun yavas yavas anlar

Basakes

Büyüdükçe azalıyor birde dışarı çıkıp sosyallestirin. Başka köpekleri isirinca sizi ısırma ihtiyacı duymuyor

_Max_

İnstagram sayfasında köpek ödül maması kurutulmuş kemikler var alabilirsiniz. Youtubeda da kral köpek ailesini izleyebilirsiniz

Kaplankedi

Büyüdükçe ısırmayı kesmesi lazım.kesmezse ısırmaması için eğitim vermeyi deneyebilirsiniz.