Kısırlaştırma

Mia2021

Veteriner hatası yüzünden kedimi kisirlastiramadim 2 farklı veterinere gittim kızgınlığa girince yapalım dediler kedim kızgınlığa girdi kızgınlık bittikten 1 hafta sonra yapılıyormuş bu kisirlastirilma işlemi tam bir hafta dolmucak derken gene kızgınlığa girdi sinirden agladim 😢 başka veterinere götürün filan demeyin yani dağın başında yaşıyorum eşim asker etrafımda başka bir yer yok başka ilçeye gidemem tek başına 35 haftalık hamileyim ortalık kar eşim ful çalışıyor. Çok zor durumda kaldım Yaa bitince gene 1 hafta beklemem mi lazım gene girerse kızgınlığa

4 CEVAP

amillaaa

Her ne kadar tavsiye edilmese de hormon iğnesi denen bir şey var, tek seferlik kullanımı mümkün. Bu iğneyle kedinin kızgınlığı birkaç aylığına baskılanmış oluyor, bu birkaç ayda da kısırlaştırma işini halledebilirsiniz diye düşünüyorum eğer gittiğiniz kliniklerde böyle bir iğne mevcutsa.

Mia2021

Konuştuk görüştük bitmesini beklememiz lazım diyor kanaması olurmuş hormon iğnesi olsa herhalde Mutlaka söylerdi diye düşünüyorum ama ben yine bir sorayım çok teşekkür ederim

Deniz1741

Kendi veterinerim kızgınlık bittikten 3 gün sonra kısırlaştırma yapılabilir demişti. Hormon iğnesinin yapılmasını ben asla önermiyorum kendi düşüncem. Siz kızgınlık bittikten 2- 3 gün sonra hemogram biyokimya testlerine baktırın eğer uygunsa kısırlaştırma yaptırın bence.

Mia2021

1 hafta diyor Bana bu defa biter bitmez 2 3 gün sonra goturcem ya doğurmadan bu işi halletmem lazım 😢 çok üzülüyorum kedimi öyle görünce Allah'tan yemesi içmesi çok güzel bu rahatlatıyor beni