Erkek Kedilerde Strivut Taşları Tedavisi

Sulemiss

Kedimin idrar yolunda 3 4 tane strivut taşı çıktı. Bugün kendi veterinerin götüreceğim. Ondan öncesinde bilgi sahibi olanlara sormak istiyorum bunun tedavisi nedir doktorun verdiği iğnenin şurup vs tableti var mı oral yolla evde verebileceğim. Veteriner kendi yaptığında daha fazla para alıyor maddi olarak sıkıntıdayım. Tedavinin ne kadar süreceği de belirsiz mama olarak felicianin üriner mamasını kullanıyorum. Neler yapabilirim

11 CEVAP

Şimdi size vereceğim bilgileri yine doğrudan uygulamanızı tavsiye etmem burada bir can var sonuçta idrarı takip edin sürekli kum temiz olacak kedi erkek ise tıkanma çok daha çabuk olabilir tıkanırsa kumda günlük idrarı çok minik görürseniz hemen hekime başvurunuz sonuçları çok kötü olabilir. Şimdi gelelim tedaviye ilk olarak kullandığınız mamayı bırakın hiç bir işe yaramaz sizin kullanmanız gereken veteriner ürünü urinary mamalar tedavi edici özellikte bu mamalar (royal canin s/o ,virbac u2,hills c/d ) bu mamalardan birini kullanacaksınız bunlar veterinerde satılır başka yerde bulamazsınız biraz pahalı ama yapacak bir şey yok yavaş yavaş alıştırarak bunlara geçiş yapacaksınız sonrasında ilk etapta sadece bu mamaların biri ile başlayacaksınız bir ilaç ismi var onu söylemiyorum yanlış ürünü kullanırsanız toksittir yavrumuzu öldürebilir. Eski mamasıyla bu mamaları yavaş yavaş karıştırarak vereceksiniz.En az 4 yere küçük su kapları koyun ve günlük minumum 3-3-3-3 ml şeklinde yani bir kerede 3 ml ağızdan şırıngayla su verin su verilirken yavrununun agzını böyle açıp SAKIN SUYU BOŞALTMAYIN KAFASININ ÜSTÜNDEN TUTUN ALT ÇENESİ SERBEST OLUCAK YAN TARAFTAN ŞIRINGAYI AGZINA SOKARAK YAVAŞ AZ SU SIKIN YUTSUN SONRA TEKRAR VERİN AGIZDAN SU VERME YAVAŞ YAVAŞ OLACAK BİR KEREDE 3ml max. Bunu büyük yazmamın sebebi aniden şırıngayı agzına basarsınız falan veya alt çenesini sabitlersini cigerine su kaçar dediğim gibi yaparsanız hiç bir sorun olmayacak mamaya 1-2 hafta sonra tamamıyla geçiş yapın ve idrarı gözetleyin sonra problem devam ederse yazın yardımcı olurum

Taycomisa

Antibiyotiği hekim bize Ultrason muayenesi sonucunda vermişti

Taycomisa

Merhabalar geçmiş olsun,benim kedim dişi ve bu durumla karşılaştık, büyük kare borcam da su veriyorum mama kabından biraz uzakta ayrıca salonda iki ayrı su kabı var birisi su sebili ve evin girişinde de ayrı su kabı var.. Buna rağmen çok su içmeyi sevmeyen bir kedi bazen buz topları atıyorum suyun içine, catnipli buz topları yapıyorum ilgisini çekiyor, indikatör kum öneririm, tıkanıklık vs olursa hemen alıp gidersiniz veterinere,stres azaltıcı müzikler yada Feliway olabilir,ona ait kedi evi,uyuma alanı ve kum kaplarının her gün temizliği..Özel Diyet kuru mama ve yaş mama en azından hekimin uygun gördüğü süre boyunca kullanın bu sırada kotervin, cranberry, c vitamini yada vetexpert urinary artık hangisini uygun görürse sizin için onu kullanın,tüm bu süreçlerden sonra urinary mama ile devam edebilirsiniz gene hekime danışıp.. Saydığım ürünlerin süresini ve miktarını en iyi sizi kontrol eden veteriner hekim bilir,c vitaminin fazlasıda taş oluşumuna sebep oluyormuş, reçeteli mamalarda aynı bu şekilde çalışıyormuş. İdrar tahlili yaptırın, kristallere bakılsın ona göre mama kullanın sürecin uzamasını engeller belki..

Şimdi size vereceğim bilgileri yine doğrudan uygulamanızı tavsiye etmem burada bir can var sonuçta idrarı takip edin sürekli kum temiz olacak kedi erkek ise tıkanma çok daha çabuk olabilir tıkanırsa kumda günlük idrarı çok minik görürseniz hemen hekime başvurunuz sonuçları çok kötü olabilir. Şimdi gelelim tedaviye ilk olarak kullandığınız mamayı bırakın hiç bir işe yaramaz sizin kullanmanız gereken veteriner ürünü urinary mamalar tedavi edici özellikte bu mamalar (royal canin s/o ,virbac u2,hills c/d ) bu mamalardan birini kullanacaksınız bunlar veterinerde satılır başka yerde bulamazsınız biraz pahalı ama yapacak bir şey yok yavaş yavaş alıştırarak bunlara geçiş yapacaksınız sonrasında ilk etapta sadece bu mamaların biri ile başlayacaksınız bir ilaç ismi var onu söylemiyorum yanlış ürünü kullanırsanız toksittir yavrumuzu öldürebilir. Eski mamasıyla bu mamaları yavaş yavaş karıştırarak vereceksiniz.En az 4 yere küçük su kapları koyun ve günlük minumum 3-3-3-3 ml şeklinde yani bir kerede 3 ml ağızdan şırıngayla su verin su verilirken yavrununun agzını böyle açıp SAKIN SUYU BOŞALTMAYIN KAFASININ ÜSTÜNDEN TUTUN ALT ÇENESİ SERBEST OLUCAK YAN TARAFTAN ŞIRINGAYI AGZINA SOKARAK YAVAŞ AZ SU SIKIN YUTSUN SONRA TEKRAR VERİN AGIZDAN SU VERME YAVAŞ YAVAŞ OLACAK BİR KEREDE 3ml max. Bunu büyük yazmamın sebebi aniden şırıngayı agzına basarsınız falan veya alt çenesini sabitlersini cigerine su kaçar dediğim gibi yaparsanız hiç bir sorun olmayacak mamaya 1-2 hafta sonra tamamıyla geçiş yapın ve idrarı gözetleyin sonra problem devam ederse yazın yardımcı olurum

Ayrıca elimde royal canin s/o var kedim tedavide o mamayı yemedi 1,5 kg içinden sadece 30 gram eksik yardımcı olurum siz araştırın bakın yardım isterseniz iletişime geçersiniz

Sulemiss

Çok sağolun artık veterinerlere güvenmiyorum parayı zor bulup götürdüm kaç kez tedavi ettim sonunda taş oldu. Kotarvin alicam mamasını değiştiricem antibiyotik tedavisi olması da lazimmis bu antibiyotiği oral yolla kendim verebilir miyim eczaneler de satılır mı yani enfeksiyon için mi yapılıyor bu antibiyotik öyleyse sefaleksin diye antibiyotik buldum kedi ve köpekler de en çok ise yarayan ama yanlış tedavide yapmak istemiyorum.

Evet kullanabileceğiniz antibiyotikte var ama sakin yavaş yavaş birden yüklenmeyin ilk etapta dediklermi yapın ben gerekiyorsa hangi antibiyotik olduğunuda söyleyeceğim size acele etmeyin her antibiyotik olmaz kotervin için acele etmeyin ilk mama değişecek en önemli husus bu bir anda değil ama tekrar söylüyorum bir anda değiştirirseniz kusma yapar strese girer olay çok farklı sonuçlara gider alıştıra alıştıra anlattım yaş mama URİNARY olanlardan alın mama geçişi yapana kadar arada verin hem su alımı artmış olacak hemde üriner mama ile beslenmiş olacak üriner yaş mamaları direk verin bir sorun olmaz onlarda kliniklerde satılıyor bir anda kotervin falan çok yüklenmeyin strüvit taşını oksalata çevirirsiniz ve kesinlikle o kullandığınız flecia mamayı geçiş sonrasında asla kullanmayın çocuğumuz iyileşse bile o mamayla beslemeyin

Sulemiss

Hills üriner kullanıyordu maması bitti 2 3 gun farklı mama yedi üriner değildi kötüleyince felicia ürüner almak zorunda aldım fiyatı daha uygundu. Onu da 1 2 gün yedi kötü olmaya devam edince ancak gidebildim veterinere.

Sulemiss

Üriner yaş mamaya başlıyorum artıkKotarvine ne zaman başlamalıyım. Antibiyotiğe ne zaman antibiyotik iğnesi dün yaptılar bence benim bugün devam ettirmem nasıl ne miktar verebilirim

Sulemiss

Bizim veteriner para kazanmak için kotarvin bile önermedi sadece antibiyotik tedavisi

Sulemiss

Durumum yok diyorum antibiyotik adı bile vermedi kedim bu hale geldiyse bunlar yüzünden kaç kez tedavi ettirdim emin olun 10.000 geçmiştir 5 ayda 2 3 kez gitti