Kedim Ölüyor Mu?

MSalihs

Cuma günü sokak kedisi saldırdı bacapını dişlemiş kedimin topallamaya başladı. Hemen veterinere götürdüm aşılarını yaptırdım daha yeni sahiplenmiştim bacağı içinde bir ilaç verdi ilacı sürdürmüyordu izin vermiyordu sürmeme kedi zor bela sürdüm birkaç defa onu da yalayarak temizledi eve getirdiğimdan beri halsiz bir şekilde yatıyor su içmeye yemek yemeye ve tuvalete kalkıyor sadece yürürken hala topallamaya devam ediyor sahiplenildi iki hafta ancak oldu çok güzel bir bağ kurduk ona bir şey olmasından çok korkuyorum daha önce böyle bir şey başına gelen varsa anlatabilir mi lütfen ne yapmam gerekiyor

13 CEVAP

Mina53

Yarasını yalamaması lazım onun için boyunluk kullanın

Sezgek

Kediler genelde başka kediler ile kavga edip yenildiklerinde yara aldıklarında psikolojileri bozulabiliyor bizim kız da sanki hep sokaklarda büyümüş gibi gelen geçene saldırırdı iş yerindenken bir gün bir geldim boynu bükük keyifsiz yatıyor sonra öğrendim ki yemiş dayağı neyse ben de yine kontrol amaçlı vete götürdüm çene altından pati yenil biraz çizilmişti antibiyotik falan yapmışlardı ki bizimkinde çok ağrılı bir durum da söz konu değil gibiydi her hangi bir toparlaması falan yoktu ama bizimki de sizin dediğiniz gibi 2-3 keyifsiz keyifsiz yatmıştı vet de normal demişti bölgesini koruyamadığı için morali bozuk demişti sonra düzedi ama merak etmeyin geçmiş olsun ayrıca sizinkinin büyük ihtimal ağrısı da vardır o da bir etkendir

Yemek ve su da sıkıntı yok ise endişelenmeyin ağrısı olabilir dinlenmesine izin verin ama gözünüz üstünde olsun taurin miktarı yüksek bir küçük malt alın biraz ondan verin ona enerji verecektir

Fistikpasa

Yemeğini yiyip su içiyor olması iyi bir şey endişelenmeyin ama gözünüz de hep üstünde olsun

MSalihs

İnşallah düzelir ya valla çok üzülüyorum

Miniss

Isırıklar tehlikeli diye biliyorum bir sokak kedisi isirildiktan sinra tedavi goremedigi için bacağı çürümeye baslamis.vucudunda enfeksiyon olmussa halsizlesmis olabilir mi acaba

benim kedimin kuyruğunun yanını ısırmışlardı vet diş izi olduğunu söylemişti. erkek kediler diğer erkek kedilere ölümcül yara vermek için testislere saldırmaya çalışır demişti. neyse günlerce ağrı kesici iğne oldu yara boşaltıldı ilaç sürüldü bölgeye her gün vs. mutsuzdu biraz kırgındı o sıralar. bahçemizdeydi ama baktık o kocaman sarı erkek kediler rahatsız ediyor yavrumu üstüne bir de o ısırık olunca ev kedisi oldu artık kdfşlkfdşh 2.5 yıldır benimle. yemek yiyip su içiyorsa korkmayın yaşadığı olaydan ötürü keyifsizdir belki sadece geçmiş olsun. ilacı yalıyorsa bence yakalık gerekli mi diye de sorun hekime. uzun sağlıklı ömrü olsun hepsinin inşallah.

BernaCakir_

Benim kedimde geleli iki hafta olmuşken ayağına çivi batmış ve iltihaplanmış yürüyemiyor yürüdü zaman topallıyordu sürekli yatıyordu nerdeyse hiç yemek yemiyordu tuvaleti biz kazıyorduk o patisinden dolayı kazanıyordu baktık olmuyor en sonunda veterinere götürdük iğne yaptı üç günlük antibiyotik verdi ilk iki gün hafif halsizdi ama üç gün içinde iyileşti

MSalihs

Sol arka bacağı şişmiş antibiyotik kullanıyoruz böyle iner mi şişliği yoksa daha kötü olur mu veterinere tekrar götürmem gerekir mi

Sezgek

Antibiyotiğe yeni mi başladınız ilk götürdüğünüz de yapmamış mıydı enfekte oldu büyük ihtimal yarası kuzucuğun eğer açık yarası varda mutlaka yakalık kullanın ve düzenli batikon pansumanı yapın

MSalihs

Her zaman yanımda ayırmıyorum gmzümü hiç

MSalihs

Amin inşallah düzelir benim kızım öyle hep yatması boş boş bakması kadar kötü bişey yok

sitedizayn

ev kedisini bir sokak kedisi nasıl ısırabilir ki ben sokaktaki canlarıda seviyorum ve besliyorum ama evimdeki kedileri hiç bir şekilde sokaktaki kedilerle temas ettirmedim en fazla taşıma çantası içinde birbirlerini görmüşlerdir, lütfen evdeki hayvanlarınızla sokak hayvanları ile temasdan uzak tutun, sokaktakilerde can onları beslemeye elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz o ayrı bir konu. ...