Geç Mi Kaldım ?

Mukaddess

1 buçuk yaşında erkek kedim var şubatta 2 yaşına girecek idrar püskürtme olayı var dışarı gidip geliyor 6 aydır falan dışarı yapıyor taşınma vs. Maddi olayları düzenlemekten fırsat olmadı kısırlaştırmak için bu şekilde şimdi kisirlastirip dışarı bırakmak istemiyorum kendine zarar veriyor sürekli dovusuyor diğer kedilerle ama idrar püskürtme olayının %50 geçmeme riski varmış kimisi geç kisirlastirin diyor kimisi kizginliga girer girmez diyor ama şimdide geçmemek riski varmış benim gibi bu yaşlarda kisirlastiripta bu idrar püskürtme olayı geçmeyen var mı acaba ? mecbur kisirlastircam en azından dovusmez dışardakilerle diye ama ben evde dursun istiyorum çok üzülüyorum çünkü dışarda olmasına çok dovusuyor çünkü dışarda hatta söyle diyebilirim ki tek işi başka kedilerle dovusmek oluyor dışardakilerle öneri ve goruslerinizi deneyimlerinizi bekliyorum

3 CEVAP

Kedinin dışarı çıkması sakıncalı, mikrop kapabilir. Kısırlaştırma yapılmalı saldırganlığı muhtemelen bu yüzden. Dişi için kavga ediyorlar. Kısırlaştırma şart. Yaşının bir önemi yok. 1 yaşını geçkin her kediyi kısırlaştırabilirsiniz

ilknrdaisy

Ben 1 yaş 2 aylıkken kisirlastirdim, idrar püskürtme degilde tam 5 ay boyunca her yere çiş yapmaya devam etti,aynı kisirlastirilmadan önceki gibi davranıyordu, 5 ay sonra bir den bire düzeldi. Veteriner dedi zaten bize 4-5 ay hormonları devam eder diye.

yasement

Gec degil tam olmus ben de 1.5 yasina gelmesini bekliyorum kisirlastirma icin. Erkek kedilerin erken kisirlastirmasi kristal olusumunu arttiriyor cunku.