Ödül Maması Ne Kadarlıkken Verilmeli?

frankpug

ödül maması kullananlar neler kullanıyorlar ve ne kullanıyorlar paylaşırlarsa sevinirim küçük ırk köpek için özellikle ve ne zaman başlamalıyım ( pug yavrusu)

17 CEVAP

Feronia

İstediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Kurabiye tipi isterseniz Naturalis Adramys Barfers, sakatat kemirmelik isterseniz Petmaks, lokma et tipi isterseniz Orijen, Acana, Brit Care (sadece et içerenler) tavsiye ederim. Veya kendiniz yapabilirsiniz.

Feronia

Günde 10 taneyi geçmemenizi öneririm. Kemirmelikte zaten isteseniz de sık veremezsiniz, bitiremez. Kendi yaptığınız ödül eğer tamamen et veya çoğu etse sınır yok. :)

Feronia

Mamasını zaten sürekli yediği için o onun için bir ödül olmaz. Ödül temel besininden daha çok sevdiği bir şey olmalı. Mesela ben bu durumdan muzdaripim. Hayvan temel besin olarak direkt et yiyince ödülü değil sevmek yemeye bile yanaşmıyor.

sekersoytolga

Ben kemik+löp siyah et+havuç+kabak haşlıyorum. Kuşbaşından daha küçük hale getir istersen pug yavrusu için. Suyuyle beraber içindeki et ve sebzeyi buzluğa koyduğumuz buz kalıpları var ya küçük bölmeli olanlardan,biz kalıbına koyup verebilirsin. Benim çocuklar bayılıyo,hem içinde ne olduğunu biliyosun hem katkı maddesi yok. Muhtemelen bayılır buna. Bi dene istersen

Feronia

Tasty Snacks içeriği çok kötü. GimDog kullanmanızı önermiyorum.

Feronia

Sorun olmaz, istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Feronia

Evet, baktım.

frankpug

sıklığı (günde) ne kadar olmalı veya mamasınıda kullanabılırmıyız?

sekersoytolga

Dönmüş haliyle verirsin,dişleri için de ağzında geveleyip kemirerek yediği için fena olmaz

frankpug

ben kurabiye tarzı bir şey düşünüyorum bir de gimdog tasty snacks aldım ama ürün hakkında bilginiz var mı?
bir meyve bir kurabiye hafta hfta hem farklılık olur diye düşündüm ne kadar doğru bilemiyorum

sekersoytolga

Donmuş*

frankpug

evde çok uğraşmak istemiyorum ama denerim bir ara teşekkür ederim tavsiyeniz için aklımda bulunsun

sekersoytolga

Sürekli farklı vermek ishal yapabilir belki. Yeni farklı bi mamaya bile yavaş yavaş geçiş yapmak lazım. Ödül Maması da bu etkiyi yapar mı bilmiyorum gerçi ama

frankpug

o konuda bende bilmiyorum yani elma havuc ve kurabiye değiştirerek düşünüyorum havuc haftada bir yarıya bölüp elmayıda bir ödül düşündüm nasıl olur bılemıyorum

frankpug

birde Gim-Dog tasty snacks ürünü nasıl bunu aldım ama denemelik