Kısır Kedim İçin Acana Pacifica Uygun Mu?

GeceFanzini

Kedimde tavuk alerjisi olduğu için tavuklu seçeneğini kullanamıyorum. Kaliteli ve sağlıklı mama yemesini istiyorum, içerik olarak Acana hoşuma gitti. Tahılsız ve Balıklı olan Pacifica serisi kısır kedim için uygun gibi geldi. Ama bazı yorumlarda Acana'nın özellikle ev kedilerine ağır gelebildiği gibi yorumlar okudum ve tereddüte düştüm. Kısır ve tavuk alerjisi olan kedim için Acana Pacifica uygun mudur, ya da tavsiye edebileceğiniz kaliteli içeriği olan bir mama önerebilir misiniz?

5 CEVAP

KayahanK

Acana Pacifica Kısır kediler için beslenme tablosu
1-1,8kg kısır kediler için = 19-29 g / ⅙-¼ C
1,8-2,7kg kısır kediler için = 29-38 g / ¼-⅓ C
2,7-3,6kg kısır kediler için =38-43 g / ⅓-⅜ C
3,6-4,5kg kısır kediler için = 43-57 g / ⅜-½ C
4,5-5,4kg kısır kediler için = 57-75 g / ½-⅔ C
5,4-7kg kısır kediler için = 75-86 g / ⅔-¾ C
7-9kg kısır kediler için = 86-100 g / ¾-⅞ C

https://www.acana.com/en-US/cats/cat-food/wild-atlantic/ds-aca-wild-atlantic-new-cat.html

Fistikpasa

Kaliteli içeriğinde tavuk olmayan başka kaliteli mamalar da var şuan aklıma gelmiyor ama illaki vardır. Acana yüksek protein içerdiğinden kısır ve ev kedileri için uygun bir seçenek değil. 1 yaşından küçükse belki verebilirsiniz ama daha yaşlı ise bence seçiminizi başka bir mamadan yapın.

GeceFanzini

Cevabınız için teşekkür ederim

theyusra

bu konunun hala konuşulduğuna inanamıyorum ama acana yüksek proteinlidir diye bir şey yok. acana alabiliyorsanız ne mutlu size, her kediye yedirebilirsiniz.

GeceFanzini

Acana'nin Kısırlaştırılmış ibaresi bulunan ürünü tavuklu.. Pacifica Tahılsız serisinde de Kısırlaştırılmış ibaresi olmadığı için, kısır kedim konusunda tereddüte düşmüştüm. Cevabınız için teşekkür ederim.