Kedi Mama Geçişi

KimJeongguk

Bilmeyenlere tavsiye gibi olsun. Biz sürekli mamamızı kilosu fazla şekilde alıp kapalı kutularda muhafaza ediyoruz bayatlamasını önlüyoruz. Sizce benim gibi mamayı 10-12-15kg şeklinde alanlar mama bittikten sonra aynı marka ile mi devam etmeli yoksa farklı markalara şans vererek mi gitmeli? Eğer benim anlattığım durum gibi mama değiştiren oluyorsa hangi mamadan hangisine geçtiniz? Biz hep mamamız bittiğinde geçişli şekilde değiştirdik tek bir mamada takılı kalmadık. Benimle aynı yapanların sürecini merak ediyorum. 👐🏻

2 CEVAP

gece18

Bende rotasyon uygulayanlardanım. Senede en fazla 2 bilemediniz 3. Cahilligimden dolayı çok mama değiştirmiştik bir ara sonra çocugum gastro sorunları yaşadı 1 ay kıvrandı. Bu yüzden iyi gelen mama hangisiyse ondan devam etmeli. Şu an mera kullanıyoruz. Çok memnunuz uzun bir sürede kullanırız.

natasha_nk

Şöyle birşey söyliyim kedilerde mama değişikliği sadece alerjik yada sağlık sorunları dolayısıyla yapilmalıdır. Her markanın içeriği farklıdır. Eğer sürekli kullandığınız ve bir sorun çıkarmayan beğendiğiniz bir mama markası varsa o mamanın çeşitlerinden deneyebilirsiniz kuzulu aldiysanız balıklı yada tavuklu alın sonuçta aynı yemegi yemeği bizde sevmeyiz ama marka geçişleri çok tehlikeli ileride sağlık sorunları çıkarabilir. Bir markanın farklı tadlarını deneyebilirsiniz ciğerliyse kuzulu alın bitince mesela metafor olarak nd kuzulu aldınız diger ay somonlu alın yada proplan hindili kullanıyorsunuz diğer ay kuzu etli alın ama sürekli kullandığınız mama olsun sürekli marka değiştirmek iyi değil.☺️