Hangi Mama?

NehirC

Anket

Orijen
(4 oy)
Acana
(2 oy)
Nd
(6 oy)
Naturea
(6 oy)
Applaws
(1 oy)
Instinct
(5 oy)
Toplam (24 oy)

Kedim için hangi mama daha iyi olur? Şu an Orijen kullanıyorum. Kısırlaştırdıktan sonra kullanmak için soruyorum. Hangi mamadan neden önerdiğinizi ve hangi çeşidini önerdiğinizi yazarsanız sevinirim.

10 CEVAP

Feronia

Ya :D Ne proteinmiş arkadaş, veterinerlik fakülteleri meslek lisesine dönmüş. Sistin amino asidi dışında proteinin yapısındaki herhangi bir madde idrar yolu problemlerine sebep olmaz. Bunu da kaliteli protein kaynaklarına sahip mamalarla önleyebilirsiniz, düşük proteinle değil. Sistin taşı da en nadir görülen problemlerdendir. Bunu kaç kere söyledim bilmiyorum artık. pH ve mineral oranına bakın, sıvı alımına dikkat edin.

dollfacepersian

Naturea çünkü light değerleri kısır kedilere çok uygun bir mama. Fiyatı daha uygun olsa oğlum için kullanmak isterdim:)

Feronia

Orijen Fit & Trim

NehirC

Açıkçası cevabınız beni çok sevindirdi. Çünkü bebekliğinden beri kedime Orijen veriyordum ve değiştirmek de istemiyordum. Kısırlaştırdıktan sonra da Orijen kullanmamın kedime zarar vermeyeceğini öğrenmek çok iyi oldu. Sağ olun. :) Evet bazı veterinerler çok iyi değil demek ki bu konuda. Daha sık yaş mama vermem iyi olur herhalde değil mi? Zaten kendisini sık sık su içerken görüyorum. :)

Feronia

Evet, yaş mama sıklığını arttırın. Orijen çeşitlerinden Fit & Trim öneririm daha önce de dediğim gibi. Mineral, pH dengesi bakımından en uygunu o.

NehirC

@Dollfacepersian
Peki siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?

NehirC

Applaws Nasıl? Vetimiz Applaws ya da Naturea'yı kullanabilirsin. Orijen ve Acana'nın protein oranları yüksek ileride sorun olur dedi. Ben de korktum açıkçası.

1997ceylin

Acana bence

dollfacepersian

NehirC
Şuan N&D düşük tahıllı morina balıklı kullanıyorum. Mümkün olursa Now fresh'e geçmeyi düşünüyorum:)

zuhall

@feronia uygun ph mineral orani nedir peki?