Kedim İlac Kokuyor?

findikiz

Herkese merhaba kedim 1 hafta once kisirlastirma ameliyati oldu. Ameliyattan 2 gun sonra ise ic dis parazit ilaclari yapildi. Su an ozellikle kafa bolgesinde yogun olmak uzere tum vucudunda kotu bir ilac kokusu var. kafasini sildim islak bezle ama hala kokmaha devam ediyor. Dis parazit ilacindan diye dusunuyorum ama neden tum vucuduna yayildi ki koku? ilk kez basimiza boyle bir sey geldi nedendir acaba ve ne yapabilirim kokunun gecmesi icin? Deneyimi olanlardan yardim beklerim

13 CEVAP

Minigimmm

evet dış parazit damlalarının kokusu çok ağır bende hiç sevmiyorum ve 2 gün sonra ancak gidiyor koku. damla teninde dağılıyor, kokunun yayılma sebebi budur diye düşünüyorum ama silmeseydiniz iyi olurdu, hekimimiz bırakın silmeyi damlali bölgeyi, kafasını 1 gün boyunca sevmeyin der uygulamadan sonra, koku kendi kendine geçecektir sabredin, ertesi gün kedinize varsa vücut göz deri solüsyonu ondan vucuduna biraz sıkıp tarayın ölü tüyleri alın üzerinden daha hızlı geçiyor koku

Anonymus985465

Dış parazit damlası enseye uygulandıktan sonra 3 gün ıslanmamalı. Aksi takdirde deride yayılamadığından etkisini kaybeder

Yıkamayı deneyin kedi şampuanıyla benimde kedim acayip kokuyodu kendi kendine temizledi az ama ne fayda yıkamak en iyi çözüm sudan korkuyosa akan suyla yıkamayın

Balimlilac

uygulamayı yaptırdığınız veterinere danışma imkanınız yok mu? O ilaç gerçekten kötü kokuyor. Hatta yattığı koltukta ben iz bile bıraktı. Ne yaptıysam koltuktan o aşı lekesini çıkaramadım.

Minigimmm

neyle sildiniz sadece sudan geçmiş bezle mi, solüsyonu varsa direkt bolca tüyün üzerine sıkıp öyle silin. solusyonlar kokuyu bastırır. yoksa hazır mendiller havlular var ben kısırlaştırma operasyonundan sonra altına kaçırdığında ve mantarken kullanmıştım. tavsiye ederim, bence bu soğuk havalarda yıkamayın hele de sudan nefret ediyorsa hem çok zor olur hemde kulağına su kaçarsa direkt kulak ph'i kulak içi florası bozuluyor sıkıntı yaşamıştık biz, son seçenek olarakta kuru şampuanlar var ama köpük formunda olanı alabilirsiniz kliniklerden temin edin derim derilerinin ph'ina uygun kaliteli ürün olsun hemde size nasil kullanabileceginizi anlatirlar.

https://ty.gl/ls119tj3a5
dediğim havluda bu 35×40 cm boyutunda 40 gr solüsyon emdirilmiş havlular 15 günde bir silebilirsiniz tüm vücudunu ilk önce gözlerden başlayıp patilere kadar. sildikten sonra yine mutlaka kliniklerde satilan kedi kopeklere uygun parfümlerden alıp avcunuza sıkıp daha sonra elinizi tüylerinde gezdirerek hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. direkt üstüne sıkınca yoğun kokudan rahatsiz olabilir belki . ben klinikten bio pet activenin crazy parfümünü aldim vanilyali kokusu çok güzel. üzerinde yalanmayacak bölgeye sıkın yazıyor parazit ilacının uygulandığı noktaya elinizi surebilirsiniz.

https://ty.gl/k9ahwi06xp
https://ty.gl/1wlrbkroqo

Minigimmm

bu havluların hiçbir zararı yok sildikten sonra kendini yalasada sorun olmaz. gumus iyonlu antibakteriyel üründür spreyinide alabilirsiniz genel goz kulak pati temizliğinde kullanım için. ben havlusunuda spreyinide kullandim güzel ürünler tavsiye ederim köpeği terleyen kokan ve sürekli yıkamak istemeyen kişilerde çook memnun havlulardan. tren d yol yorumlarından da bakabilirsiniz.

findikiz

Tesekkurler cevap icin satin aldim insallah cozum olur kokudan fenalik gecirecegiz yoksa

findikiz

Cevaplar icin tesekkurler ama 5. gunde sildim bugun 1 hafta oldu hala kokuyor napacagimi sasirdim gercekten normal mi bu

findikiz

Bu konuda yardimci olabilecek var midir kokusu hala gecmiyor 2 haftadan uzun sure gecmesine ragmen :(

Yıkamayı deneyin kedi şampuanıyla benimde kedim acayip kokuyodu kendi kendine temizledi az ama ne fayda yıkamak en iyi çözüm sudan korkuyosa akan suyla yıkamayın

findikiz

Sudan korkuyor nasil yikayabilirim taktiginiz var mi

findikiz

Veterinere sordum nemli bezle silebilirsiniz dedi sildim ama gecmedi. Boyle bir koku olamaz ama yanima oturdugunda koku burnuma geliyor direkt. Kac kere ic dis parazit yaptirdik ilk kez boyle bir durumla karsilasiyorum

findikiz

Cook tesekkur ederim @minigimmm bu bezlerim icerigi ne acaba siz kullandiniz mi sildikten sonra kedim kendini yalarsa sıkıntı olmasin?