Tuvaletini Kapatmıyor Tuvaletin İçindeki Plastiği Eşeliyor Acil Yardım

GrkmYnlmz

Merhaba birşey sormak istiyorum milayı evlat edineli 4 gün oldu 14 aylık ama dün birşey fark ettim tuvaletine girdi kakasını yaptı kakasını gördü kaptmaya çalıştı ilk kapatamadı sonra kumu kakanın üstüne değilde çevresine saçtı kum fazlalığı düşündüm ama sonradan üstü kaplı tuvaletinin tavan ve kenar bölgelerini tırmalayarak eşelemeye çalıştı kum yerine Merhaba birşey sormak istiyorum milayı evlat edineli 4 gün oldu ama dün birşey fark ettim tuvaletine girdi kakasını yaptı kakasını gördü kaptmaya çalıştı ilk kapatamadı sonra kumu kakanın üstüne değilde çevresine saçtı kum fazlalığı düşündüm ama sonradan üstü kaplı tuvaletinin tavan ve kenar bölgelerini tırmalayarak eşelemeye çalıştı kum yerine
Gözlerinde problem mi var diye oyuncakları ile gözlerine doğru pyıncakları götürdüm gözlerinde ise problem yok bunu neden yapar kapalı tuvaletin pilastik bölümlerini içinde iken eşeleme yaptı durdu ve tuvaletini kapatamadı 3 tuvaletinden sadece 1 tanesini kapatı şimdiye kadar

9 CEVAP

aslihan_e

Acaba kapalı tuvalete alışık değil mi? Gözlerinde problem yok, içgüdüsel olarak kapatmak istiyor ama başaramıyor. Tuvaleti ona uygun gelmiyor olabilir. Küçük geliyor olabilir mesela. Bir şekilde uygun olmadığını ya da alıştığı türden bir tuvalet olmadığını gösteriyor.

Brhndmrz

Bence kutu kenarlarını patilerine kum dolduğu için eşeliyor olabilir.

GrkmYnlmz

Tuvalet kabını direk aldığım kişiden aldım kendi tuvaleti yabancı bir tuvalet değil

Aysh

Bnm kedım yapınca bnde dırek gözlerini kontrol etmiştm tuvaletın büyüklüğüyle yada tuvalette alakalı olduğunu düşünmüyorum bizdeki standart tuvaletın ıkı katı büyüklüğünde 5 ay oldu sahıpleneli hagla tavanını kenarını köşesini örtmeye çalışıp kumu ortemıyor

Catmom777

İşaret koymaya çalisiyor olabilir.

Aysh

Bnm dişi kedim yapıyor bu durumu mıla dedıgıne göre arkasınkıde dişi diye tahmin ediyorum

aslihan_e

Patilerine kum dolduğu için değil onu kapatmak için yaparlar, çevreden tuvaletin üstüne bir şeyler atabileceklerini sanarlar. Doğada olsalar örtecek bir şeyler bulurlardı da. Ayaklarına kaka çiş bulaşmadan tuvaletten çıkmak istiyorlar, çıkış yapınca da geri dönüp kapatmak onlara zor gelebiliyor. Ayağım kirlenmeden dışardan üstüne bir şey attırim kafasındalar. Sokaktan sahiplendiğimiz kedi tuvaletini kapatmıyordu, ben bir kez tuvaletten çıkınca poposunu temizlemiyor diye söylenmiştim, sert tonda "Bebekler temizliyor, kirli poponla yatağa çıkıyorsun" falan dedim, hayvan da tuvaletini kapatmıyor diye azarladım sanmış, o günden sonra tuvaletten kapatmadan çıksa bile dönüp kapatmaya başlamıştı. Asla açık bırakmıyordu. Aslında çok zeki hayvanlar. Sadece içgüdüleri akıllarını karıştırabiliyor. Siz mesela kediyi tutup gösterseniz kapatmadığı tuvaleti, yüksek ihtimalle kapatır. Bir de kumunu beğenmiyor olabilir. Kediler kumunu beğenmeyince de fazla eşelemek istemiyorlar. Bazı kediler de ne kazar ne kapatır. Köpek gibi yapar giderler. Bazen anne kedinin tuvalet eğitimi verdiği oluyor, vermezse de öğrenemeyebiliyorlar. Tabi ki çoğu bu içgüdüyle doğar. Kapalı tuvalette eğitim vermek biraz daha zor. Kedi bir kez çıkış yaparsa kapatmak için dönmesi zor. Ona siz koklatıp kapatmıyorsa belki de patisini tutup üstüne kum arttırabilirsiniz. Yine de kafası karıştığı için örtemeyebilir.

Fistikpasa

Benim kedim de hep yapıyor bunu doğduğu günden beri kum yerine tuvaletin kapağını eşeliyor :D ben sadece komik buluyorum bunu altında bir sebep aramıyorum açıkçası kedidir ne yapsa yeridir :)

GrkmYnlmz

peki nasıl kapatırabilirim bugün kumunuda değiştireceğim