Kediliskom Cok Saldirganlasti :(

dilex

Merhaba aRkadaslar 3.5 aylik bi oglum var,son zamanlarda cok saldirganlasti.dikkatini dagitmak icin oyun oynatiyorum ama oyunu birakip kollarimi isirmaya calisiyor:( hatta suratima atlama girismleri bile var.ilk defa kedi besledigim icin bilmiorum acaba ilerleyen zamanlarda durgunlasir mi :(

3 CEVAP

Elifinkedileri

Kediler genelde birbirleriyle bu şekilde oynar ama elinizle oynatmaya cok alistirmayin derim oyle yaptigi zaman birakin kucukken idare ediliyor da büyüdükçe can yakan bir hal aliyor büyük pelüş oyuncak ayilardan koyabilirsiniz bogusarak oynamasi icin belirli bir sure sonra ayaklara dalmaya basliyor cunku elden koldan istegini alamayinca

Mischka

Benim kızım da ısırmayı alıșkanlık edinmiș durumda, tırmalaması yok ama o kadar çok ısırıyor ki, her zaman ısırıyordu ve asla bu huyundan vazgeçmedi. Ufakken dișleri kașınıyordur diye çok aldırıș etmiyordum fakat büyüdükçe oyunları sertleșebiliyor malesef. Diș kașınması olabilir diye düșünüyorum ayrıca bazı yerlerde yavru kedileri ellerinizle çok oynatmayın dendiğini okudum, ısırma dürtüsü duyuyor olmalılar. Bence daha çok olta tarzı oyuncaklarla - ve ya oyuncağı bir ipe de bağlayabilirsiniz- oynatmak uygun olabilir. Bir de bizimki göbeğini ellediğimde çok ısırıyor ; ön patilerle kolu sarıp ısırarak arka patilerle eșeleme hareketi yapıyor. Ama o kadar tatlı ki o göbiș, ısırılsam da sevmekten kendimi alamıyorum. :)

Kayip

Benim kedim de 5 aylik erkek benimkide ayni durumda hircin ve isirmayi cok sevior kafama atlamio ama gezdigimde ayaklarima sarilio bide koluna