Kedimdeki Bu Şey Mantar Mı?

prds33

Kedim geçen hafta 5 gün boyunca antibiyotik iğnesi oldu. Tedavi bittikten birkaç gün sonra boynunun arkasında tüylerin olmadığını fark ettim. Kaşıyıp kanatmış. Çip taktırmak için götürdüğümde veterinere sordum mantara benzediğini söyledi. O anlık tedavi ettirmedim. Batikon sürüp crystalin ile temizliyorum. Kabuk tutuyordu ama yine kanatmış. Genişleme vs fark etmedim. Acaba bu mantar mı böyle?

6 CEVAP

huqi

Mantara hiçbir şekilde benzemiyor, kedim sürekli mantar oluyor ama asla bu şekilde değil, tahriş olmuş baya kesinlikle başka bir hekime gösterin

Sezgek

Yani normalde kas içine yapılması lazım zaten antibiyotik iğnenin bunun içinde bacağını kullanırlar genelde bu bağışıklığı düştüğü için oluşan bir yaraya benzemiyor enfekte gibi duruyor bence geciktirmeden başka hekime danışın vete gidesiye kadar da batikon ile temizlemeye devam edin ama ben hala iğne kaynaklı olabileceğini düşünüyorum umarım öyle değildir

Sezgek

Büyük ihtimal iğnenin olduğu yer orası aşı yeri apsesi olmuş yakalık kullanın kaşımasana izin vermeyin günde iki kere batikon ile temizleyin batikon önemli varsa furacin krem sürebilirsiniz görüntünün mantarla alakası yok kendi yaptığı iğneyi mi bilmiyor bu vet çok ilginç başka vete dağılmanızı tavsiye ederim ya da aşı yerinde oluşan bir lezyon olduğu ve iğneyi sürekli aynı yere yaptığı için hatasını gizlemek adına da böyle demiş olabilir geçmiş olsun

Sezgek

Büyük ihtimal iğnenin olduğu yer orası aşı yeri apsesi olmuş yakalık kullanın kaşımasana izin vermeyin günde iki kere batikon ile temizleyin batikon önemli varsa furacin krem sürebilirsiniz görüntünün mantarla alakası yok kendi yaptığı iğneyi mi bilmiyor bu vet çok ilginç başka vete dağılmanızı tavsiye ederim ya da aşı yerinde oluşan bir lezyon olduğu ve iğneyi sürekli aynı yere yaptığı için hatasını gizlemek adına da böyle demiş olabilir geçmiş olsun

prds33

@Sezgek cevabiniz icin tesekkur ederim. Veteriner o hafta izinli oldugu icin aşılarını yardımcı veteriner yapti. Açikcasi nereye yaptigini hatirlamiyorum. Aşıdan olmuş olabilir mi dedigimde “Aşı buraya yapilmaz “dedi kendisi de zaten. Mantara benzemiyor evet ama bagisikligi mı düştü de oluştu acaba bu yara. Desteklemek icin baska ne yapabilirim?

prds33

@Sezgek deri altı yaptılar kastan yapmadilar malesef. Tedavi sonrasi oluşması kuşku uyandirdi bende de. Ama mantarsa da antibiyotik kullanimi sonrasi oluşmuş olabilir. Hiç bilmiyorum küçük bi yerde oldugum için fazla vet kliniği yok. Cevabiniz için tesekkur ederim.