Kulak Mantari Mi Kulak Uyuzu Mu

Fatmacakiir

Arkadaslar kedim kulagini kasiyor surekli ve icinden siyah pul pul kirler dokuluyor kulak cevresinde siyahliklar var veteriner fosforlu isikla bakip mantar dedi ama bana kulak uyuzu gibi geldi daha once veteriner hatasiyla karsilastigim icin direkt guvenemiyorum sizce bu belirtiler mantar mi kulak uyuzu mu. Ayrica gozlerinin ust kisminda tuy dokulmesi var ve onlarin diplerinde ufacik kahverengi kabuklar var simdiden cok tesekkurler

8 CEVAP

anfrenee

tüy dkme kahverengilik v.b kesinlikle mantar :)

Ceronimo-

Bence de mantar, kızımın da aynı şekilde kulağının içini deli gibi kaşımasıyla başlamıştı, sonra gözlerinin üstünde kaş diplerinden kulağına doğru dökülmeye başladı tüyleri. Dipleri de dediğiniz gibi kahverengi kabuk kabuktu. Veterinere gittiğimizde mantar dediler bize de, aşı oldu hatta. Şu an tedavi sürecinde krem sürüyoruz. Ama içiniz rahat etmiyorsa başka bir veterinere de gösterin.

Fatmacakiir

Evet bize de krem verdi ama henuz asi olmadi 1 hafta kullanacakmisiz kremi bakalim gecmezse hala baska bi vete gidicem sanirim

Ceronimo-

Hangi kremi kullanıyorsunuz? Biz travocort kullanıyoruz 6 gündür, mantarlı yerler epey kabuklanıp dökülmeye başladı

Fatmacakiir

Evet biz de travocort kullaniyoruz daha 2. Gunumuz

Benim fikrimce aşı gerekmedikçe çok yaptırmayın derim (iç parazit, karmalar ve kuduz dışında) ama kediniz şuan mantarsa ilerlemeden bir an önce mantar aşısı yaptırın derim. Çünkü bende şuan ufaklığımdan aynı dertten muzdaribim

Fatmacakiir

Daha dun kuduz asisini yaptirdim ayni gun 2 asi yaptirmak zararli olmaz mi ki zaten veterinerimiz asidan bahsetmedi henuz

Masisko10

Benim kedimde mantar ikinci doz aşıyı vyrmamıza rağmen sanki daha kötüye gidiyoruz.ek olarak sirke ve batikon süryorum.bağışıklik icin immunex kullanyorm ama iyiye gidiyo gibi gelmiyor.göz altlarıni yara yaptı kedim