Kısırlaştırma Sonrası Ölen Kedim

Busraaakrs

Merhaba arkadaşlar 2 tane dişi sokak kedisini sahiplenmek ve kısırlaştırmak için veterinere götürdüm. 2 kedide kısırlaştırıldı 1 hafta gözetim altında kalması gerektiğini söylediler. 1 hafta sonra almaya gittim yolda getirirken kustu. Eve geldiğinde sürekli su içtiler hiçbir şey yemediler sürekli su içtiler halsiz bitkin bi şekilde yatıyolardı ve sürekli kusuyolardı kustuklarında uzun kurt gibi bişey çıkıyodu. İnternetten araştırdım kancalı kurt gibi bir şey. Bugğn kedilerimden biri öldü diğeri ise kusmaya devam ediyor halsiz yatıyor. Veterinerle iletişime geçemiyorum. burada hata veterinerde mi acaba benim yaşadığımı yaşayan var mı.

11 CEVAP

Fistikpasa

Kısırlaştırma sonrası ölen kediyi geçtim kısırlaştırma sonrası 1 hafta gözetim altında kalması gerektiğini de ilk kez duyuyorum valla. Aynı gün teslim edilir normalde. Nasıl bir veterinere götürdünüz siz çok mu aradınız onu ya çok üzüldüm kedilere. Ölen kediniz için başınız sağolsun diğerini lütfen acilen başka bir veterinere götürün.

Ozlemcakil

Hemen veterinere goturun sağ kalan da yaşam tehkikesi var digeri icin cok uzuldum

Aysh

Paraziti varmış keşke önce parazıti kan degerlerlerindeki problemleri çözüp öyle kısırlastırsaymıs normalde operasyonu yapmadan kan değerlerine bakıyorlar dıye bılıyorum

Anonymus985465

Çok üzüldüm.
Hemogram yapılmadan kısırlaştırma, aşı yapılmaz.
Hayatta kalan can yoğun bakıma alınmalı. Vitamin, mineral, antibiyotik takviyeli serum verilmeli.
Gidip kontrol etmenizi öneriyorum.
Özellikle hekim ve insan olmayan ilk katilin yaptıklarından sonra.
Bir hafta boyunca ne yapmışlar??
Her klinik açan hekim değil. Cimer üzerinden o şahsı ihbar edin. Savcılığa suç duyurusunda bulunun. Web sayfasından ifşa edinki, başka canlar yanmasın. Çektirdiği acıların bedeli ödetilmezse daha çok cana kıyar.
Tazminat davası da açabilirsiniz.
O masum Cana sonsuz huzur diliyorum

Minigimmm

keşke kisirlastirmasaydim değil kısırlaştırmadan önce tüm gerekli işlemleri yaptirsaydim demek lazım çünkü kisirlastirma öyle çok çok buyuk bir operasyon değil ancakkk eğer kediye kısırlaştırma öncesi kan tahlili yapılıp değerleri kontrol edilmediyse herhangi bir hastalik taşıyor mu taşımıyor mu bakilmadiysa ic dis parazit uygulamalari yapilip vucut pireden parazitten arındırılmadiysa tabiki tek kisirlastirma değil tum operasyonlar sıkıntı yaşatır. vucut bir seyle savas verirken (hastalik,parazit gibi) bir yandan da anestezi alip operasyon geçirmesi ile hücreler bünye yetersiz kalıyor toparlanmaya ve çöküşe geçiyor, en basiti bir kan tahlilindeki bağışıklık değeri ne seviyedeydi. kendi kedim disardan sapasağlam duruyordu kisirlastirma gunu gittik kan tahlili yapıldı bağışıklığı en alt seviyeninde altında cikti hekimimiz bu sekilde operasyona alamayacagini masada kalabilecegini söyledi ve bağışıklık niye boyle dusuk diye araştırmaya gidildi sonucunda corona olduğunu öğrendik 1 2 aylik bagisiklik tedavisinden sonra operasyon ancak gercekleştirilebildi ve kolayca atlatti cunku bünyesi kuvvetliydi.

Anonymus985465

Yavrucağı gömmediyseniz Emniyet Savcılık fotoğraf istediğinden çok zor da olsa fotoğraf çekmenizi öneriyorum. Aksi takdirde işlem yapnayabilirler

Busraaakrs

Kedimi gömdüm ama ölmeden önce ve ölürken resimlerini çektim şikayet ederken lazım olur diye

Busraaakrs

Bugün kedimi veterinere götürdüm kan tahlili yapıldı. Kan değerlerinin hepsi sıfıra düşmüş. Kedi koronası olduğunu durumunun oldukça kötü olduğunu söyledi yavrumu kaybetme ihtimalini olduğunu söyledi tedavi amaçlı veterinerde bıraktım inşallah iyileşir yavrum. Vicdanen çok kötüyüm keşke hiç kısırlaştırmasaydım

Busraaakrs

Bugün kedimi veterinere götürdüm kan tahlili yapıldı. Kan değerlerinin hepsi sıfıra düşmüş. Kedi koronası olduğunu durumunun oldukça kötü olduğunu söyledi yavrumu kaybetme ihtimalini olduğunu söyledi tedavi amaçlı veterinerde bıraktım inşallah iyileşir yavrum. Vicdanen çok kötüyüm keşke hiç kısırlaştırmasaydım

Busraaakrs

Arkadaşlar az önce veteriner aradı diğer kedimde ölmüş 😔

KimJeongguk

Başınız sağolsun çok üzüldüm. 😞