Kedimi Taranmaya Nasıl Alıştırabilirim?

aysuhector

Kedim 4 aylık çok oyuncu ve hareketli, çokta tüy döküyor üstümden aldığım an battaniyeye dönmüş gibi oluyorum resmen, kedimi taramaya çalıştığımda ise tarağı ısırmaya çalışıyor ve taranmaktan nefret ediyor, nasıl taranmaya alıştırabilirim? Ve ayrıca tüy dökmesini azaltmak için önüne geçebileceğim yöntemler var mı?

8 CEVAP

Tavuklu mama dokturuyo dedi bizim veteriner gittiğimde sorucam sizi ne iyi geliyosa bilgilendiririm

Ssenaa51

Merhaba bu taranma sıkıntısı benimkinde de var tarakla oyun oynucam sanio :D ben biraz araştırdım ama pek bi şey bulamadım :)

Ssenaa51

Ama sanırsam tüy dökmesi çağlanın da dediği gibi mamaya ilgili

aysuhector

Çağla hanım veterinere sorduğunuzda beni bilgilendirirseniz cidden çok mutlu olurum ^^

nyancat

Kedim neredeyse 11 aylık oldu ama hiiiiiiiç taranmaya alıştıramadım gıdıklanıyor heralde hiç mi hiç beğenmedi internette kedisini elektrikli süpürgeyle süpürenker görmüştüm bende süpürgenin en düşük modunda ucuna küçük bir başlık takarak kedimi süpürdüm ve ilk defa sorunsuz tüyleri taranmış gibi oldu haftada bir bunu yapıyorum ama taramayı da ihmal etmiyorum ne kadar sevmesede :(

zeynemila

Ensesinden tutup tarıycaksınız. Genelde kediler taranmayı sever bundan önceki kedimsevmiyodu ben öyle tarıyodum

Mamasını değiştir ayrıca tavuklu mamalar verme ev yemeği de çok fazla aşırıya kaçacak kadar verme mamayı da değiştirdikten sonra gözlemle

aysuhector

zeynemila, ensesinden tutamıyorum malesef tutsamda işlemiyo, saldırıyo elleriyle