Kısır Erkek Kedim Kapıda Ağlıyor

bademish

Selamlar herkese. Üç buçuk yaşında erkek, kısır, babası iran kedisi, annesi kırma olan, iyi bakılmayan bir yuvadan sahiplendiğim erkek kedim var. Yaklaşık bir aydır benimle ve son bir haftadır durmadan ve aşırı ısrarcı şekilde dış kapının önünde miyavlamaya başladı. Kapıyı tırmalıyor ve aşırı ısrar ediyor. Kızgınlık miyavlamaları gibi durmadan, eğer dikkatini dağıtmazsam yarım saat boyunca acı acı miyavlıyor kapının önünde. Apartmanın içine çıkarıyorum bazen dayanamayıp, duvarları kokluyor ve kendi eve giriyor. Sonrasında yine aynı şekilde acı acı miyavlamalar ve kapıyı tırmalamalar başlıyor. Bunu neden yapar ki?

2 CEVAP

Cook

Miyavladığında pes edip binaya çıkarmayın,bunu alışkanlık haline getirerek kapıda ağlamaya devam edecektir.Benimki de gün içinde yeterince ilgilenmemişsem geceleri dış kapıda auvlar.Susana kadar kalkıp bakmam.Sustuğu zaman kalkıp oyun oynatır geri yatarım.Sinir bozucu olabiliyor bazen evet,ama zaman geçtikçe azalacaktır

senaau

Devam ediyormu dışı kısır kedimde aynı sorunu yaşıyorum birkaç gündür.