Kedimi Diğer Kediye Nasıl Alıştırabilirim?

mia1598

Benim 8 aylık dişi bir kedim var.sokakta yaklaşık1.5 -2 aylık bir kedi var sanırım o da dişi .hem diğer kediler hem de mahalledeki çocuklar kediyi çok korkutuyor ve kedi yemek bulamıyor eve almak istiyorum fakat benim kedim ona saldırır mı alışır mı bilmiyorum. sizce nasıl alıştırabilirim ?

1 CEVAP

Alışır. Bir hafta süre verin. Bazıları ayrı odalarda tutup yavaş yavaş alıştırıyor. Bazıları direkt ikisini aynı odaya koyuyor (fakat diğer bebek çok küçük, sorun olur bu). Zamanla her kedi birbirine alışır. Alışmasa dahi birbirleri için evde sınırlar çizerler :) İlk başlarda mama, kum kapları ayrı olsun belki sorun yaratır diğer kedi savunmak amaçlı. Oyun oynayarak alıştırmaya çalışın. Ödüller verin