Tarak Mi ? Eldiven Mi ?

Ssenaa51

Merhaba bi adet tarağımız vardı fakat küçük köpeğim sağ olsun kırıldı :D yenisini alıcam fakat sizce tarak mi almalıyım ? Yoksa tüy toplayıcı eldiven mi almalıyım ?
:))

16 CEVAP

Duranlar10

Eldiven daha iyi

ursaminor

Eldiven alırken bir konuya dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.
Kuzenim de eldiven aldı. Ama kendisi solak olduğundan çok zorlanıyor kullanırken. Çünkü eldivenleri sağ ele göre yapıyorlar! :o

Eğer solaksanız eldivene bulaşmayın derim :)
İnce bir detay ama işte belki solak biri okursa uyarmış olalım.

nyancat

Benim kedim taranmayı sevmediği için eldiven aldım daha hızlı ve kolay geldi ve memnunum ama çakmaları varmış dikkat edin derim

dollfacepersian

Nyancat eldiveniniz hangi marka ve nereden aldınız acaba? Bende oğlum için almak istiyorum da:)

izzy

Eldiven uzun tüyler icin ideal Golden tarzı köpekler mesela ama orta vr tras edilen irklara uygun degil bende de var aldigima pisman oldum tüy toplayan taraklar daha iyi geldi bana kil boyuna göre taraniyor ama eldiven uzun olmazsa tüy toplamiyor

Reyyanhan

Rumü deniz eldiveni kendisi yapiyor . Ona da sorsana watsap tan .

nyancat

True touch mış yazmışsınız zaten ancak ben işe yaramadığına katılmıyorum tarak ile hiç tüy toplanmıyordu eldiven çok iyi topluyor ama hafif hafif tararsanız tarakta eldivende toplamaz okşarmış gibi sürteceksiniz eldiveni ben her tarayışımda eldivenin üstünden tabaka gibi kaldırıyorum tüyleri kısmen reklamındaki gibi tüyler kısa olduğu için kocaman bir topak olmuyor zaten

dollfacepersian

Nyancat nereden ne kadara aldınız acaba? İsterseniz özelden de yazabilirsiniz

nyancat

Eminönünde mama satan yerlerden birinden almıştım 25 tl idi ama internette daha ucuza da gördüm yurtdışından alırsanız çok daha ucuza da bulabilirsiniz

dollfacepersian

Nyancat
Benim almak istediğim yerde daha ucuz fakat resmi sitesinde 1 adet eldiven kargo toplam 49 TL. Bu kadar fiyat farkı olmasını anlam veremiyorum. Ürün sanki ucuz olan yerlerde orijinal değil gibi geliyor ama nerdeyse her yerde resmi sitedeki fiyatından ucuza satılıyor. Bu konuda kafam karıştı baya. Sizin bu konudaki fikriniz nedir alıp kullanmış biri olarak?

nyancat

Ben çok memnunum kedim kısa tüylü bir kedi sizin iran kediniz var tüyleri daha uzun olsa gerek daha çok yararını görürsünüz diye düşünüyorum ben kutulu haliyle aldım tek sevmediğim kısmı elim küçük olduğu için elime büyük geldi o kadar ama çok yararını gördüm ağustostan beri sadece onu kullanıyorum güven açısından şey gibi düşünebilirsiniz bir ayakkabının kendi sitesinde çok pahalıyken alternatif sitelerde aynı ayakkabının ucuza satılması gibi üstelik aldığım yerde iki çeşit satıyordu biri orjinal diğeri çakması dedi tabi yine de doğru mu değil mi bilmiyorum ama çooook işimi görüyor kedim taranmayı hiç sevmediğinden inanılmaz yararını gördüm

dollfacepersian

Nyancat
Yorumunuz bana inanılmaz yardımcı oldu ve aklıma takılanları giderdi. Oğlum taranmaktan nefret ediyor. Ancak balkondaki kuşlara bakmak yada sevdiği bir şeyi yemek gibi odaklandığı bir şeyi yaparken tarayabiliyorum. Bu yüzden alternatif bir şeye ihtiyaç duyuyorum ama aklımda sorular vardı. Şimdi kalmadı çok teşekkür ederim size. Bu ay alacağım umarım:)

nyancat

Yardımcı olduysam ne mutlu bana en azından sizinki bir şeyle ilgilenirken taratıyormuş bizimki uyurken uykudan uyanıyor kaçmak için binbir kovalamacayla güzel söyle miyaklamayla bir şekilde tarıyoruz

affogato

Valla bende true touch eldivenin çakması var ama gayet güzel tüy alıyor :))

dollfacepersian

Bu konuya değinmiş bir blog yazısı buldum. Benim işime yaradı,sizin de işinize yarar diye düşünüyorum:)
http://patiyastigi.com/true-touch-tuy-toplama-eldiveni-incelemesi/