Kedim Pasaklı Nasıl Temizleyebilirim ?

smkb

kedimi nasıl temizlerim ?

9 CEVAP

zzAr

normal insan şampuanıyla sakın ola ki kedinizi falan yıkamayın. derisine ve cildine zarar verirsiniz. bilmeden böyle tavsiyelerde vermeyin insanlara. evcilhyavanlar için özel şampuanlardan kullanmanız lazım.

smkb

yıkamayı düşünmüyorum . zaten kediler genellikle suyu seven hayvanlar değil:(
kendisini temizliyor ama yeteri olmuyor

smkb

ÇOK İYİYYMİŞ YA :) teşekür ederim

smkb

pasaklı derken :) kedim hamile ve 4 gün önce apt bahcesinde bulup eve getirdim . hani dışardan getirdiğim için tüyleri kirli :(

pacmansoy

Tam da bunun için kuru şampuanlar var kediniz için daha iyi bir seçenek, ıslak mendille zor olur çünkü.
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/petmaster-kediler-icin-kuru-sampuan.html

Cinar

Pudraya benzer formda toz şampuanlara bakın. Ben tavşanlar için kullanmıştım. Güzel oluyorlar.

zzAr

pasaklı derken nasıl pasaklı? bir kedi günde 3 kez neredeyse tüm vücudunu yalayarak temizler ancak illa temizlicem diyorsanız özel temizleme mendilleri var.
https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/aquella-tuy-ve-patileri-temizleme-islak-mendili-25-adet.html

zzAr

Anladım :) çok iyi yapmışsınız, bence kendi haline bırakın ama o halini svmiyorsanız dediğim ürün veya benzeleriyle kedinizi ıslatmadan silmeniz mümkün

smkb

çok teşekkür ederim ederim :)