Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedim pek tuhaf yardım lutfen :(

ozlmyln
ozlmyln

230


iyi günler arkadaşlar benim üç aylık bir kedim var dün akşamdan beri aşırı garip hareketler sergiliyor .Birden kabarıp kaçıyor,bize saldırıp ısırmaya çalışıyorve aşırı korkuyor .Resmen pusuya yatıp üstüme zıplayıp ısırmaya çalısıyor önceden de yapardı ama oyun du onlar belliydi yani oyun oynadığı şimdi bariz hırçın ve sinirli.Kendiyle oynarken de çok vahşi oynuyor kafayı falan neresi denk gelirse çarpıyor.Uçurak atlıyor resmen herşeyin üstünden ve karnından garip sesler geliyor bu tabi ki guruldaması değil.İnsanın midesi bozuk olur garip garip cırıldamaalar olur ya :) sürekli öyle sesler geliyor.Ev kedisi hiç sokak görmedi veterinere henüz götüremedim imkanım yok bir bilen yol gösterebilir mi?


4 Cevap

zzAr
zzAr

2151


Midesinden gelen sesler için bir şey söylemek zor. Kedilerin garip hareketleri olabiliyor ancak bunları da açıklamak daha zor çünkü kedinizi en iyi siz tanıyorsunuz. bence veterinerinize gittiğinizde detaylı biçimde her şeyi sormalısınız. Kediniz daha çok genç ve bu bahsettiğiniz hareketleri kedilerin avlanma içgüdülerinin dışa vurumu kısacası bunları oynarken öğrenebileceği bir annesi veya kardeşleri olmadığı için size karşı böyle davranıyor olma olasılığı bence çok yüksek. ama yine de içinize sinmesi açısından mutlaka veterinerinize sormalısınız.


ozlmyln
ozlmyln

230


cok tesekkur ederim


pacmansoy
pacmansoy

560


Onu mümkün olduğunca oynatıp yormanız lazım, belli ki ilgi istiyor. Karnıyla ilgili olarak, hiç ot yedirdiniz mi? Bildiğimiz uzun boylu çimenler var ya onlardan toplayıp verin bakalım napıcak. Saksıda kendiniz de yetiştirebilirsiniz. Genelde mide problemi yaşadıkları zaman ot yiyip kusarak rahatlatırlar kendilerini. Bunların dışında hırçın da olsa yaptığı hareketler normal gibi geldi, sadece biraz enerji fazlası var=)


ozlmyln
ozlmyln

230


tsekkur ederim dikkate alıcam sagolun :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
704 Görüntüleme
4 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor