Kedi Mikroçip

AlpMordecai

Malum mikrocip zorunlulugu var.
Ogrendigim kadariyla ilce tarımda mikroçip takılıyormuş ve veterinere göre fiyatı çok uygun. İlk gün asilarini yapiyorlarmis ertesi gun de cip uygulaması.
Acaba burada yaptiran oldu mu? Guvenilir mi, hijyen vb konularinda bir sorun goren oldu mu? Eger hijyenik ise ben de kaymakamlikta yaptiracagim yarin da.

4 CEVAP

Mmtklndr

Bende tarım ilçe müdürlüğünde yaptırdım kesinlikle hijyen değil kedilerle köpekleri aynı yere yatırıp yapıyorlar. Masaların altında kapı arkasında sandalyenin altında pencere kenarlarında artık neresi denk gelirse eldiven ve önlük yok çok da ilgisizler kediler köpeklerden korkuyor köpekler kedilere hırlıyor insan olmama rağmen hayvanların karşısında insanlığımdan utandım. Seneye kuduz aşısı için tekrar gelin dediler.Allah onlara muhtaç etmesin bir daha gitmeyeceğim ben bulunduğum ilçedeki durumdan bahsediyorum diğer ilçeleri ve şehirlerinkini bilmiyorum

elifmrtl1

Ben de oraya götüreceğim. Veterinerler çok pahalı maalesef. Öğrenci olduğumdan mecbur tarımda yaptıracağım. Ama randevu alamıyorum her aradığımda çip yok pazartesi gelecek diyorlar.

Gamsem

Bende yaptırdım ilçe tarımda pusetinden çıkartmadım yere vs koydurmadım puseti ben dedim hastalık vardır yere koymak istemiyorum koltuğa koydum pusettende çıkarttırmadım

Mmtklndr

Uygulamayı yapan veterinerler biz elimizi değmek istemiyoruz lütfen hayvanlarınıza sahip çıkın sıkı tutun diye kapının önünde duyuru yapıyorlar bir sürü insan sırada bekliyor iki veterinerle iş yapıyorlar ordaki hiç kimsede bu duruma ses çıkarmıyor ben bu ay borçlarım fazla maaşım sıkıntılı diye oraya götürdüm gördüğüm kadarıyla hali vakti yerinde olan insanlarda oraya getirmiş sıra bekliyorlardı benim durumum iyi olsaydı oraya gitmezdim