Kedim Kuru Mamasını Yemiyor

elifmrtl1

Kedim 1.5 yaşında her zaman severek yediği kuru mamanın yüzüne bile bakmıyor. Yaş mamanın kokusunu aldığı an çıldıran kedi şimdi yaş mamanın da surayına bakmıyor. Ev yemeklerini iştahlı iştahlı yiyor. Sürekli hıçkırıyor ve arada hapşırıyor. Bunun bir sebebi var mı tekrardan kuru mamaya nasıl alıştırabilirim? Kedim yaşıtlarına göre iri bir kediydi ama şimdi zayıfladı bu durum beni çok üzüyor.

2 CEVAP

Anonymus985465

Böbrek yetmezliği olan kedi hızla zayıflar.
Vakit kaybetmeden tam biyokimya yaptırın

Minigimmm

kuru mamayi kaynar su ile ıslatıp yumuşayinca çatalla ezin, birde bu şekil deneyin, yerse belli bir dönem devam edin sonra yavas yavas az ezilmis olarak sonra tamamen kuru bi sekilde verin umarım alışır. kedim hastalandıginda kuru mamayi reddettigi dönem hekimimiz böyle yapmami söylemişti. zayiflamasıni ise takip edin mama yememe kaynaklı mı yoksa altında bir hastalik mi yatıyor bakmak lazim. kuru mamasını değiştirebilirsiniz belki sıkılmış olabilir buda bir etken ilk önce küçük paketler alarak deneyin derim. neyi hangi eti aromayi seviyor o bile önemli. bazi kediler baliktan nefret eder bazıları da balik seçer bizimki balikli mamaları seviyor mesela. ev yemeklerini kesin yemeğe devam ettikçe kuru mamaya yonelmeyecektir zaten karnını bir sekilde doyuruyor. kısır değilse proplan elegantı tavsiye ederim, kısır ise proplanin kısır maması bizimki balikliya bayiliyor ve kiloda aldiran bir mama bence, bir başka seçenekte meranın tavuklu somonlu böceklisi çeşitlerinden biri
https://images.app.goo.gl/cHvSAQmdBchqP4Ug9 ama dediğim serisi bu