Kedim Çok Aşırı Titriyor Veterinerde

Fistik23

veterinere gittigimizde çip takılmıştı normelde vette hiç sorun çıkarmaz ama o gün ortalığı yıktı ve çok aşırı titreme tuttu 2 ay sonra tekrar gittigimizde bugun iç dış parazit için hap ve damla yapıldı sadece aşı bile yapılmadı ama çok aşırı titredi korkudan hipotermi geçirirmiş gibi arabdada eve gelene kadar titredi evde titremedi veterinerden geldigimizden beride gegrirmiş gibi tuaf sesler çıkarıyor bazen pırt yaparmış gibi öğürüyor sanki normelde hiç böyle sesler çıkarmazdı

4 CEVAP

Minigimmm

benim kedimde çok korkak çekingen sosyal değil o yüzden dışarı çıkınca ödü kopuyor saklanma ihtiyacı duyuyor, cunku disarisi onlar icin bilinmeyen bir yer kendilerini tehlikeye açık görüyorlar çantasını gördüğü an kaçıyor koltuğun arkasına saklaniyor benim hazırlandığımı gordugu zaman bile kaçıyor. coronasida olduğu icin stres onun için cok sakıncalı hekimimizle karar aldik çok gerekmedikçe aşı ve hastalik dışında ic dis parazit uygulamalari icin kliniğe götürmüyorum, hekimimiz anlattı nasil uygulayacagimı nelere dikkat edip hangi bölgeye yapilacagini artık ilacı alip evde kendim uyguluyorum. 1 seneye yakindir gitmiyor kliniğe kedim geçen hafta çip için çıkardım kutusunun dibine kendini hapsedip iki büklüm sinirli mutsuz bir şekilde eve dönmeyi bekliyor, ve o kadar herseyin farkındaki giderken klinikteyken titreyen çocuk dönmek için arabaya bindiğinde rahatlıyor uyukluyor :))) kliniklere gideceğiniz zaman kutusuna veya çantasına her ne kullanıyorsanız kedi otu kedi nanesi dökebilirsiniz stresini bastırabilir, bunun dışında kliniklerde satılan damlalar ve haplar var sakinlestirici kullanabilirsiniz. biz tatile gideceğimiz zaman hekimimiz https://theravet.com.tr/calm/ bu ürünü vermişti

Fistik23

Teşekkür ederim veterinere iç dış parazit sordum ama evde yapamazsınız satım yapmıyoruz dedi çip takıldıktan sonra böyle oldu nedense daha önce korkuyordu hiç iğneyi hissetmezdi bile

Fistik23

Corona nedir stres ondan kaynaklı olur mu titreme falan

Fistik23

Gece bu saate oyun oynuyor uyandırdı benide dışarıdan Korkmaz hiç veterinerden korkuyor sadece iş yerine falan gittigimizde dışarı çıkmıyor ama rahat takılıyor geçer mi bu korkusu çip takılırken canı yandı galiba vete gitmek istemiyorum bu yüzden tir tir titriyor beni korkuyor vet bir şey olmaz diyor