Kedi Beslenmesi Hakkında Yardım

oamac26

Herkese merhaba. 1.5 yaşında olan scottish straight cinsi kedim 6 kg oldu. (kısır erkek) veterinerim mama konusunda dikkatli olmamı söyledi. Bende mamasının arkasında yazan ölçüleri vermeye karar verdim. 6 kilo için ortalama 70 gram mama tavsiye ediliyor. Bunu 8'er saat arayla verirsem her öğün aşağı yukarı yarım çay bardağı mama yapıyor. Bu bana inanılmaz az geldi. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

4 CEVAP

cat_expert

Diyetin amacı budur tam olarak, 1.5 yaşında kedi için 6 kilo biraz fazla haliyle ölçülü besleme ile kedinizi bir nevi diyete sokmuş oluyorsunuz, kilo vermesi için mama tüketimini kısmak gerekiyor, eğer kediniz açlığını çok fazla belli ediyorsa ilk başlarda biraz daha fazla verebiliirsiniz 80 gram gibi sonrasında kademe kademe azaltabilirsiniz.

diet mama kullanabilirsiniz. british biliyorsunuz genetik sorunları olan bir kedi cinsi. kilolu olup ileride kemik ve omurga sorunları yaşarsa yürüyemez. dikkat etmek lazım.

Aysh

Hangı mamayı kullanıyorsunuz 6.5 kg kedim için beslenme planı aldm bu konuda ıyı kötü bilgi sahıbıyım yardımcı olayım

Anonymus985465

Virbac diet mamaya bakabilirsiniz.
Vetlerde karaciğer yetmezliğinden borçok kedinin ölümüne şahit oldum.
Şekere de yol açabilir.
Ev kedisinin enerji tüketimi az olduğundan yüksek enerjili mama tüketmemeli.