Kedı Ile Otobus Yolculugu Yapacaklara Deneyımımden Edındıgım Tecrubeler;

simge356

kedi ile yolculuk

7 CEVAP

simge356

Arkadaslar soyle soyleyeyim eger benim gibi kedinizi bagaja koydurmak istemiyor ve yaninizda olmasini istiyorsaniz ki en dogal hakkimiz hem oblar icin hem bizim icin,ben otobudun icine koltugun alt tarafina tasima cantasi ile koydum tabi oncesinden sakinlestirici hap verdim bunu veterinerinizr danisarak verin cunku yolculukta en onemle sey .Yolculuk ile ilgili deneyimler;
1-Kedi için çok sıkıntılı bir ortam,ilac zaten onu sersemlestiriyor ve cok farkli bir psikolojoyr sokuyor
2-Eger benim gibi tedirgin bir insansaniz miyavlayacak mi insanlari rahatsiz edecek mi ,acaba ilac zarar verdimi gibi dusuncelere dalicaksiniz
3-Tekrar benim gibi ucakla yolculuk imkani imkansiz olanlar icin,arkadaslar gideceginiz yol 10 saat uzeri ve kalma sureniz az ise kedinizi lutfen guvenilir birine teslim edin yani evde suyunu mamasini verebilecek birilerine buna imkaniniz yoksa otomatik mama ve su kaplarini deneyin emin olun ona yolculukta yasattiginiz stres durumdan evde kalmasi cok cok iyidir ki bunlar benim dusuncem.

eymensen

Otobusde nasıl yanınıza alabildiniz hangi firma buna müsade ediyor ben de memlekete geldim geri dönmem gerekiyor küçük bir ilçede oturduğum için blabla ile dönme şansım çok az bi kedimizi yanımıza almamıza müsade eden herhangi bir firma var mı

Nilüfer turizm ile en arka koltukta kedim yanımda geldi.Yolculuk yaklaşık 7 saat sürdü kucağıma aldığım bile oldu tabi kedinize de bağlı benim kedim 2aylık ve uslu bi kediydi şansıma yan koltukta boş olduğu için hiçbir sorun çıkmamıştı.

eymensen

Bileti kestirirken önceden söylemiş miydiniz pet ile yolculuk yapacağınızı yoksa muavin ve şoförün insiystifinde miydi açıkçası bagajda yolculuk yapsın istemem

Şoför tanıdıktı ve biraz numaradan çirkeflik ile ikna ettim.Uyuşturmaya dair hiçbir madde kullanmadım hayvanı sonrasında çok kötü yapıyor.

simge356

sorulari yeni gordum,bende kucuk bir ilcede yasiyorum tokatta kocaeline yolculuk yapmam gerekiyordu kedimide evde birakamiyordum bakacak kimse yoktu 15 tatil icin ve gittigimiz zaman da cok doluydu otobus yaklasik 10 firmaya sorduk hicbiri bagaja bile kabul etmedi ama tanidik bir firma zorla kabul etti sofor tanidikti daha dogrusu otobus onun oldugu icin kabul ettiler giderken cok sorun yasadim 6 aylik kedim ve tasima cantasinda durmak istemedi ilac verdigimiz halde sunu da soyleyeyim ben veterinerden ilac aldim o 1 ilaci 6 saatte yarim yarim olarak verin dedi ve bu da pek etkili olmadi moladan once uyandi bizde molada ilaci tekrar verdik ama ilacin hepsini icmedi bu yuzden varmamiza 2 saat kala tekrar uyandi kucagima almak zorunda kaldim ama gelirken ilaci butun verdim ve yolculuk yaklasik 11 saat surdu ve sadece 1 kez miyavladi ondada cantanin kapagindaki delikten elimi soktum benim orda oldugumu anlamasi icin yaladi orda olduguma emin olduktan sonra misil misil uyudu ama dedigim gibi cok tedirgin oluyorsunuz hem kedi hem siz onun icin imkaniniz varsa ucak yolculugu yapin yoksa da dediklerimi dikkate alarak yolculuga cikin tabi bunlar benim tecrubelerim kedinizin yapisina gire farklilik gosterebilir mesela ilac etkilemyebilir surekli miyavlar vs vs ve benim kedin gidiste de donustede hic tuvaletini yapmadi :)

simge356

@kubragafuroglu merhaba ben kullandim ancak kedimde gozle gorulur bir davranus bozuklugu olmadi kediden kediye degisiyor olabilir tabi ama bence uzun yolculukta ilac gerekli diye dusunuyorum