Kedim Kızgınlıkta

seymavc

7 aylık dişi kedim kızgınlığa girdi kısırlaştırmak için 1 yaşını bekleyin dediler peki şuan ne yapmalıyım çok fazla bağırıyor

3 CEVAP

mrysckn

kesin kısırlaştırmayı düşünüyorsanız 1 yaşını sakın beklemeyin. ben de çok ikilemdeydim ama iyi bir araştırma yaptım. tecrübe edenlerle görüştüm. 1 yaşını beklerseniz rahimde akıntısal rahatsızlıklar başlıyor ve erkenden tedavi edilmezse kansere dönüşüyormuş. kızım 10-15 günde bir kızgınlığa giriyordu 8,5-9 aylık civarına kadar bekledim güvendiğim bir yerde yaptırdım. tavsiyem bu döneme kadar bekleyin gerçi 6 aylıkken bile yapıyolarmış ama kemik gelişimi için en azından 8 aylık olsun deniyor. bağırması içinse devamlı oyun oynayın derim özellikle lazer kurtarıcım olmuştu.

Cerenatmaz

Tüylerini ıslatın, kendini yalayınca kafası dağıldığı için o durumu unutacak

deniz_berkan

ben katılmıyorum cerenatmaz a tüylerinin ıslatılması onu rahatsız edecektir ve fazla yalaması deri problemine kadar yol açabilir. kedinizin kısırlastırma durumuda kendisine bağlıdır kızgınlığa girdiyse eğer kısılaştırın benim oğlumda erken girdi ve kısırlaştırdık illaki 1 yaş diye bir durum yok.