Sokak Köpekleri

Sutunannesi

Merhabalar. İzmir’de oturuyorum ve Burda maalesef ki çok fazla sokak köpeği var ve hepsi çok zayıflar karınları içlerine çökmüş şekildeler. Onları gördükçe üzülmemek mümkün değil ki her yerde o manzaralarla karşılaşıyoruz. Mama aldık 15kg ama hiçbir sokak köpeği yemedi daha asla mama yemiyorlar. Bende öğrenciyim evde öyle ettir kemiktir falan pişmiyor vereyim. Kedilere devamlı mama veriyorum ama köpekler için vicdanım hiç rahat değil. Ne verebilirim onlar için gerçekten yiyebilecekleri sağlıklı kolay elde edeceğim bir şey az maliyetli

7 CEVAP

Feronia

Makarna, Yıkanmış light ton balığı, rendelenmiş havuç. Makarnayı haşlayıp her şeyi karıştırın.

Sosis ve ton balığı ve salam eğer durumununuz uygun değilse bimde kailteli bir ton balığı var ve fiyatı da makul

Sutunannesi

Bimden ton balığını alıp en kısa zamanda onlara vermeye başlayacağım çok teşekkür ederin

aleyn

yalnız ton balığını mutlaka sudan geçirin yağı hayvanlar için çok fazla.. aldıgınız mamayı da içine karıştırabilirsiniz balığın kokusu geçince onları da yerler..

Kasaba gidin et kemik artıkları olursa onları alın verin. onun haricinde tavuk ciğeri alıyorum ben sokak kedileri için yarım kilo ile 600 700 gram 3 ile 4 lira arası oluyor onlardan alıp verebilirsiniz 15 kg lık mamadan bile uyguna gelebilir

Hatta makarnanın içine karıştırabilirsiniz maliyeti bile düşer

aleyn

bir de bimde çorbalık tavuk satılıyor kilosu 2,5 tl onu alıp 1 saat kadar kaynatıp kemikleri alıp suyuna bi paket makarna koyup pişirip kemiklerden de etleri sıyırıp içine karıştırıp verebilirsiniz.. kemikleri vermeyin yalnız..